Andreas Schleicher

OECD hariduse ja oskuste direktoraadi juht ning Heidelbergi ülikooli auprofessor

Andreas Schleicher on Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) hariduse ja oskuste direktoraadi juht ning peasekretäri erinõunik hariduspoliitika alal. Ta juhib rahvusvahelist õpilaste õpitulemuslikkuse hindamisprogrammi (PISA), mis on loonud ülemaailmse platvormi mitmete riikide ja eri kultuuride poliitikakujundajatele, uurijatele ja pedagoogidele, et tuua hariduspoliitikasse ja -tavadesse uuendusi ja muutusi.
Ta on töötanud üle 20 aasta ministrite ja haridusjuhtidega üle maailma, et parendada hariduse kvaliteeti ja võrdväärsust. Endine USA haridusminister Arne Duncan on öelnud, et Schleicher “mõistab ülemaailmseid küsimusi ja probleeme paremini kui keegi teine, keda ma tean, ning ütleb mulle tõtt” (The Atlantic, 11. juuli). Endine Suurbritannia riigisekretär Michael Gove nimetas Schleicherit “kõige olulisemaks inimeseks inglise hariduses” – ehkki ta on sakslane ja elab Prantsusmaal.
Enne OECD-ga liitumist oli ta Rahvusvahelise Haridustulemuslikkuse Hindamise Assotsiatsioon (IEA) analüüsidirektor. Ta õppis Saksamaal füüsikat ja lõpetas Austraalias ülikooli matemaatiku ja statistiku diplomiga. Ta on saanud arvukaid austusavaldusi ja auhindu, sealhulgas Theodor Heussi preemia, mis antakse välja Saksamaa Liitvabariigi esimese presidendi nimel “väljapaistva demokraatliku tegevuse” eest. Ta on Heidelbergi ülikooli auprofessor. /25.10.2023

Seotud videod

28.11.2023 Andreas Schleicher "Koolide, õpetamise ja õppimise tulevik" (inglise keeles)
Vaata veel
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.