Dr Ivan Lazarov

Viini majandusülikooli vanemteadur

2014 sai Ivan Lazarov Sofia ülikoolist magistrikraadi õigusteaduses. Enne ja pärast lõpetamist töötas ta üle kolme aasta ühes Bulgaaria õigusbüroos advokaadi abina. Firma peamised tegevusvaldkonnad olid Euroopa Liidu õigus ja maksukorraldus. 2016 lõpetas ta Leuveni Katoliku Ülikoolis (Belgia) silmapaistvate tulemustega õigusteaduste magistri õppekava rahvusvahelise ja Euroopa äriõiguse alal. Seal keskendus ta maksukorraldusele ja rahandusalastele regulatsioonidele. Pärast Leuvaeni ülikooli lõpetamist töötas ta aasta aega Jena Friedrich Schilleri ülikooli rahvusvahelise õiguse õppetooli teadurina. Tema erialateadmised ja huvid on seotud Euroopa maksukorralduse ja maksudest kõrvalehoidmise meetmete valdkonnaga. Septembris 2017 alustas Ivan Lazarov oma doktoriõpet rahvusvahelise äritegevuse maksukorralduse doktoriõppekava (DIBT) alusel Viini majandusülikoolis (WU), mille ta edukalt lõpetas veebruaris 2021 doktoritööga “Anti-Tax-Avoidance in Corporate Taxation under EU Law: The Internal Market Narrative”. Ta jätkas oma akadeemilist karjääri teadurina järeldoktorantuuris Rahvusvahelises Fiskaaldokumentatsiooni Büroos (IBFD).

Seotud videod

29.11.2021 Jeffrey Owens: globaalne koostöö halveneb, maksuvaldkonnas paraneb

Viini Ülikooli professori ja endise OECD maksupoliitika valdkonna juhi prof Jeffrey Owensi sõnul suunab riikide soov parandada maksulaekumisi järjest suuremale rahvusvahelisele maksualasele koostööle. Owens koos kolleegide dr Christina Dimitropoulou ja dr Ivan Lazaroviga tegid maksupoliitika mõttekohtadest ja võimalikest eesootavatest muutustest ülevaate 19. novembril 2021 toimunud Arenguseire maksukonverentsil “Kas Eesti maksusüsteem vajab muutmist?”.

Vaata veel
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.