Ivo Palu, PhD

TalTechi elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi kõrgepingetehnoloogia professor

Professor Ivo Palu on viimased kümme aastat olnud Tallinna Tehnikaülikooli elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi direktor. Ta on ka energiamajanduse ja kõrgepingetehnika uurimisrühma juht ja õppejõud, keskendudes oma töös muu hulgas taastuvenergialahenduste võimaluste analüüsimisele. Ivo Palu on kaitsnud doktorikraadi teemal „Tuuleparkide mõju soojuselektrijaamadega energiasüsteemile“. Ivo Palu on Eesti Elektroenergeetika Seltsi juhatuse esimees. /22.05.2024

Seotud videod

19.06.2024 Ivo Palu ja Ahto Pärl "Elektrisalvestuse tulevik Eestis"
27.10.2020 Vesinikupäev, Ivo Palu
Vaata veel

Seotud üritused

22.05.2024 Arenguseire energiakonverents "Kuidas muutub tarbijate roll elektrisüsteemis?"

Energiakriis ja kõrged elektrihinnad on andnud hoogu päikeseenergia buumile Eestis kümnekordistades päikesepaneelidega majapidamiste arvu. Eestis on nüüd üle 10 000 väikese elektrijaama, mis on hajutatud üle kogu riigi. Seisame küsimuse ees, kas individuaalne energiatootmine jätkab kasvamist või takerdub?

22.10.2020 Suur vesinikupäev „Kas Eesti on vesinikurongist maha jäämas?”

Kui fossiilsetest kütustest tulevikus loobutakse, siis kas alternatiivi pakub vesinik? Milliseid rolle saab vesinik energiasüsteemis täita? Millised on vesiniku kasutuselevõtuga kaasnevad plussid ja miinused? Kuidas viia vesinikutehnoloogiad masskasutusse?

Vaata veel
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.