Leonore Riitsalu

MTÜ Rahatarkuse kaasasutaja

Leonore Riitsalu on rahatarkuse ja käitumusliku vaate (behavioural insights) kirglik uurija alates 2010. aastast. Oma doktoritöös uuris ta, miks inimesed oma rahaasjade korraldamisel ratsionaalsetest valikutest kõrvale kipuvad kalduma ning kuidas neid finantshariduse abil arukamas suunas käituma nügida. Käimasolevad projektid keskenduvad rahalise heaolu ja seda mõjutavate tegurite uurimisele. Leonore Riitsalu on MTÜ Rahatarkus kaasasutaja, Estonian Business Schooli ja Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi külalislektor. Konsultandina on ta nõustanud muuhulgas OECD-d. /Uuendatud 23.10.2019

Seotud videod

24.10.2019 Tuleviku eakate rahaline heaolust (diskussioon), 23.10.2019

Arenguseire Keskus tutvustas “Tuleviku eakate rahaline heaolu” uurimissuuna tulemusi, mille raames toimus diskussioon eakapõlve toimetuleku väljavaadete üle tulevikus. Arutelus osalevad Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere, sotsiaalministeeriumi asekantsler Sten Andreas Ehrlich, rahatarkuse ekspert ja Arenguseire Keskuse kaastöötaja Leonore Riitsalu ning MTÜ Pensionikogujate Ühenduse esindaja Silja Saar. Arutelu juhib Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov.

Vaata veel
×

Liitu uudiskirjaga

Igal kuul ilmub Arenguseire Keskuse uudiskiri. Selles kajastatakse aktuaalseid teemasid, millest räägivad maailma mõttekojad. Samuti saate uudiskirjast lugeda Arenguseire Keskuse ürituste ja muude tegemiste kohta.