Maria Volanen

Soome tehnoloogiatööstuste liidu maksukorralduspoliitika juht

Soome tehnoloogiatööstuste liit on lobiorganisatsioon, mille liikmeks on üle 1600 elektroonika- ja elektrotehnikatööstuse, masinaehituse, metallitööstuse, insenerikonsultatsiooni ja infotehnoloogia valdkonna ettevõtte. Olulisemad teemad, mis ühendavad kõigi nende eri tööstuste maksukorralduse küsimused, on kestlikkus ja digitaliseerumine. Näiteks on rohelise kasvu tõhustamise, digitaliseeritud majanduse maksukorralduse, reaalajamajanduse ja maksukorralduse digitaliseerimisega seotud küsimused olulised teemad kõigi ettevõtete jaoks nii Soomes kui ka Euroopa Liidus. Maria Volanen oli kuni 2021. aasta juunini DIGITALEUROPE’i maksutöörühma esimees. Varem on ta töötanud vanemmaksunõunikuna EY-s (rahvusvaheline maksukorraldus ja siirdehinnastamine) ja PwC-s (ühinemis- ja ülevõtmismaksud). Samuti on ta töötanud maksuaudiitorina Soome maksuametis. Lisaks maksueksperdina töötamisele on tal ka kogemus ettevõtluse poolelt, ta on töötanud Sanoma Pro Oy maksundusspetsialistina, juhtides nende maksundusalaste toodete ja teenuste ärisid (teenused veebis, erialakirjandus ja -kursused). Enne karjääri maksukorralduses töötas ta kaubamärgijuristina Soome Patendi- ja Registriametis. Kokku on tal üle 15 aasta maksukorraldusalast kogemust ja tal on õigusteaduste magistri kraad Helsinki Ülikoolist.

Seotud videod

29.11.2021 Maria Volanen: Soome tehnoloogiatööstuse vaade maksude tulevikule

19. novembril 2021 toimunud Arenguseire maksukonverentsil “Kas Eesti maksusüsteem vajab muutmist?” tutvustas Soome tehnoloogiatööstuste liidu maksukorralduspoliitika juht Maria Volanen sektori vaadet maksude tulevikule.

Vaata veel
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.