Mihkel Solvak

Tartu Ülikooli tehnoloogiauuringute vanemteadur, IT mõju-uuringute keskus

Mihkel Solvak on tehnoloogiauurija 2015. aastal Tartu Ülikooli juurde loodud IT mõju-uuringute keskuses CITIS (Center of IT Impact Studies). CITIS tegeleb Eesti e-teenuste poolt genereeritud suurandmete baasil uute andmepõhiste e-teenuste prototüüpimise ja väljatöötlemisega, kasutades erinevaid statistilise analüüsi ja masinõppe meetodeid. Mihkel on tegelenud e-teenuste, eriti e-valimiste, mõju uurimisega ning keskendub viimasel ajal reaalajas toimivate käitumist ennustavate teenuste loomisega. /Uuendatud 13.06.2018

Seotud videod

14.06.2018 Konverents "Teistmoodi tulevik”, Mihkel Solvak

Eesti (e-)valitsemise olukorda ja arengustsenaariume käsitlevat uuringut tutvustas Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi juhataja Mihkel Solvak.

Vaata veel

Seotud üritused

23.05.2023 Veebiseminar "Kuidas nutikate andmelahendustega riigi toetusi personaliseerida?"

Eesti inimestel on ootus, et riigi toetused oleksid kujundatud ja pakutud lähtudes inimese vajadustest. Eesti kui digiriigi järgmine suurem ülesandepüstitus on nutikate andmelahenduste ja tehisintellekti abil inimesekesksete toetuste pakkumine.

13.06.2018 Konverents „Teistmoodi tulevik” (2018)

Konverentsil ettekandmisele tulnud uurimistööd on tehtud Arenguseire Keskuse kolme uurimissuuna – tootlikkus, (e-)valitsemine ja tööturg – raames. Konverentsil tutvustati esmakordselt (e-)valitsemise tuleviku uuringu lõpptulemusi.

Vaata veel
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.