Prof dr Jeffrey Owens

Viini Majandusülikooli globaalse maksupoliitika keskuse direktor

Jeffrey Owens lõpetas oma doktoritöö 1973. aastal Ühendkuningriigis Cambridge’i ülikoolis. Lisaks majanduskraadidele on ta ka kvalifitseeritud raamatupidaja. Jeffrey Owens jätkas akadeemilist tegevust (külalisprofessor Pariisi Ameerika Ülikoolis, Bocconi Ülikoolis Itaalias ja Queen Mary's College’is Londonis) rahvusvahelise avaliku teenistujana. Tema uurimistegevus keskendub maksupoliitika ja maksuhalduse küsimustele, pannes eriti rõhku rahvusvahelisele maksukorraldusele ja sellega seotud riigisisestele teemadele. Ta asutas OECD juures mahuka maksukorralduse programmi ja arendas ulatuslikult OECD kontakte mitteliikmesriikidega. Oma varasemas töös tegeles ta rahvusvaheliste valuutaturgude arendamise ja rahapoliitikate mõjudega. Ta on teinud laialdast koostööd erialaajakirjadega, avaldanud arvukalt raamatuid ja olnud paljude OECD maksukorralduse alaste väljaannete autor. Jeffrey Owensi töökoht OECDs ja tema sage osalemine rahvusvahelistel konverentsidel on andud talle ainulaadse rahvusvahelise vaate maksupoliitikale.

Seotud videod

29.11.2021 Jeffrey Owens: globaalne koostöö halveneb, maksuvaldkonnas paraneb

Viini Ülikooli professori ja endise OECD maksupoliitika valdkonna juhi prof Jeffrey Owensi sõnul suunab riikide soov parandada maksulaekumisi järjest suuremale rahvusvahelisele maksualasele koostööle. Owens koos kolleegide dr Christina Dimitropoulou ja dr Ivan Lazaroviga tegid maksupoliitika mõttekohtadest ja võimalikest eesootavatest muutustest ülevaate 19. novembril 2021 toimunud Arenguseire maksukonverentsil “Kas Eesti maksusüsteem vajab muutmist?”.

Vaata veel
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.