Dr Saara Tamminen

Soome Innovatsioonifondi Sitra juhtivspetsialist

Saara Tamminen on Sitra kliimalahenduste meeskonna juhtivspetsialist, kes tegeleb eelkõige rahvusvahelist majandust, majanduspoliitikat ja majandusülevaateid puudutavate küsimustega. Ta otsib selgeid ja praktilise suunitlusega viise, kuidas muuta Soome süsinikuneutraalseks ühiskonnaks nii kiiresti ja nutikalt kui võimalik. Saara Tamminen alustas oma karjääri, uurides kaubanduspoliitika ja konkurentsivõime tegureid Hollandis. Seejärel oli ta mitu aastat vanemteadur Soome riiklikus majandusuuringute keskuses VATT, keskendudes poliitikameetmete mõjude analüüsile, samuti uurides ekspordiettevõtteid, teenuste eksporte, globaalseid väärtusahelaid ning energia- ja kliimapoliitikat. Tal on majandusdoktori kraad Hollandist Utrechti Ülikoolist.

Seotud videod

29.11.2021 Dr Saara Tamminen: Keskkonnaalase maksureformi võimalikud stsenaariumid Soomes

19. novembril 2021 toimunud Arenguseire maksukonverentsil “Kas Eesti maksusüsteem vajab muutmist?” esinenud Soome Innovatsioonifondi Sitra juhtivspetsialist dr Saara Tamminen tutvustas keskkonnaalase maksureformi võimalikke stsenaariume Soomes.

Vaata veel
×

Liitu uudiskirjaga

Igal kuul ilmub Arenguseire Keskuse uudiskiri. Selles kajastatakse aktuaalseid teemasid, millest räägivad maailma mõttekojad. Samuti saate uudiskirjast lugeda Arenguseire Keskuse ürituste ja muude tegemiste kohta.