Dr Saara Tamminen

Soome Innovatsioonifondi Sitra juhtivspetsialist

Saara Tamminen on Sitra kliimalahenduste meeskonna juhtivspetsialist, kes tegeleb eelkõige rahvusvahelist majandust, majanduspoliitikat ja majandusülevaateid puudutavate küsimustega. Ta otsib selgeid ja praktilise suunitlusega viise, kuidas muuta Soome süsinikuneutraalseks ühiskonnaks nii kiiresti ja nutikalt kui võimalik. Saara Tamminen alustas oma karjääri, uurides kaubanduspoliitika ja konkurentsivõime tegureid Hollandis. Seejärel oli ta mitu aastat vanemteadur Soome riiklikus majandusuuringute keskuses VATT, keskendudes poliitikameetmete mõjude analüüsile, samuti uurides ekspordiettevõtteid, teenuste eksporte, globaalseid väärtusahelaid ning energia- ja kliimapoliitikat. Tal on majandusdoktori kraad Hollandist Utrechti Ülikoolist.

Seotud videod

29.11.2021 Dr Saara Tamminen: Keskkonnaalase maksureformi võimalikud stsenaariumid Soomes

19. novembril 2021 toimunud Arenguseire maksukonverentsil “Kas Eesti maksusüsteem vajab muutmist?” esinenud Soome Innovatsioonifondi Sitra juhtivspetsialist dr Saara Tamminen tutvustas keskkonnaalase maksureformi võimalikke stsenaariume Soomes.

Vaata veel
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.