Veebiseminar „Digimajanduse järgmine laine – milleks valmistuda?”

03.06.2020

Digitehnoloogiad on tundmatuseni ümber kujundanud mitmeid teenusvaldkondi. Mis juhtub, kui sama leiab aset tööstuses? Kuidas näeb välja majandus, kus tootmine ei tähenda enam masinapargi soetamist, pooltooteid ja allhanget ning nendega seotud keerukaid logistilisi tarneahelaid?

Kas oleme valmis olukorraks, kus inimesed hakkavad 3D printerite abil teatud tooteid iseenda või oma kogukonna vajadusteks ise tootma? Või ka selleks, et füüsilistele toodetele saab uusi funktsioone lisada vaid tarkvarauuendustega, ilma et oleks vaja osta täiendavaid seadmeid? Mida tähendavad sellised arengud tööturule, kaubandusele ja transpordile, keskkonnahoiule ja maksupoliitikale?

Digimajanduse järgmist lainet ning kaasnevaid väljakutseid poliitikakujundusele on põhjalikult analüüsinud Kanada valitsust nõustav arenguseire organisatsioon Policy Horizons Canada. Veebiseminaril esinevad Policy Horizons Canada peadirektor Kristel Van der Elst ning strateegilise arenguseire juht Marcus Ballinger. Eesti vaatevinklist kommenteerib teemat Riigikogu liige Taavi Rõivas

Veebiseminari modereerib Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov ja see toimub inglise keeles.

Esinejatest lähemalt:

Kristel Van der Elst on Kanada arenguseireasutuse Policy Horizons Canada peadirektor. Ta on töötanud ligi 20 aastat strateegia prognoosimise ja poliitikanõustamise alal. Ta töötab koos tippjuhtide ja poliitikakujundajatega, pakkudes välja nõuandeid, ressursse ja protsesse, mis aitavad pika perspektiivi strateegilisi ideid mõjusa tegevusena rakendada.
Ta on ka globaalse strateegilise arenguseire kogukonna tegevjuht, OECD riigisektori arenguseire kogukonna liige, USA valitsuse aruandlusbüroo strateegilise arenguseire kaastöötaja ning Euroopa Kolledži külalisprofessor.
Kristelil on MBA kraad Yale’i halduskoolist, arengukoostöö magistrikraad Ghenti ülikoolist ja kommertsinseneri kraad Brüsseli Vabast Ülikoolist. Ta on Fulbrighti stipendiaat, Rotary fondi stipendiaat (Ambassadorial Scholar), Maailma Majandusfoorumi globaalse valitsemise teadur (Global Leadership Fellow) ning litsentseeritud professionaalne abistaja (Certified Professional Facilitator).

Marcus Ballinger on futurist, kes töötab vajalikus ajas. Horizonsis on ta tegelenud geostrateegiliste küsimuste, ülemaailmse energeetikamaastiku muutuste, kestlikkuse, taristu ja digimajandusega. Varem on ta töötanud Kanada keskkonna ja kliimamuutuse ametis rahvusvaheliste keskkonna-küsimustega seotud teemadega. Vahetevahel püüab ta elada tulevikus, niipalju kui olevik seda lubab, ning väldib igal võimalusel sisepõlemismootorite lähedusse sattumist. Vabal ajal kaitseb tema Guardiani alter ego inimkonda Pimeduse eest.

×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.