Veebiseminar “Kuidas saaks energiapööre Eestis olla ühtaegu tõhus, tulus ja valutu?”

21.10.2021

Euroopa rohelise kokkuleppe eesmärk on muuta Euroopa 2050. aastaks kliimaneutraalseks, hoogustada majandust keskkonnahoidliku tehnoloogia abil, luua jätkusuutlik tööstus ja transport ning vähendada saastet. Kliima- ja keskkonnaprobleemid tuleb pöörata võimalusteks ja muuta rohepööre kõigi jaoks õiglaseks ja kaasavaks. Rohepöörde tuum peitud energiamajanduses. Seminaril käsitletakse, milline võiks olla Eesti energiaportfell tulevikus ja kuidas seda saavutada.

Esinejad
Jaanus Purga, Rohetiigri majandustoimkonna vedaja
„Energia teekaart“
Rohetiiger on koostööplatvorm, mille eesmärk on suurendada keskkonnateadlikkust ja panna alus tasakaalus majandusele. Rohetiiger on väljatöötanud ettepaneku, milline võiks olla Eesti energia teekaart aastani 2040.

Kaupo Koppel, SA Poliitikauuringute Keskus Praxis analüütik
„Kas kaasav rohepööre on võimalik?“
Kui paljusid ja mil moel rohepööre (Ida-Virumaa näitel) puudutab ning kuidas rohepööret on väliskogemuses ellu viidud.

Teemat kommenteerivad Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi energeetikaosakonna juhataja Jaanus Uiga ja Riigikogu liige Lauri Läänemets. Arutelu juhib Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov.


22.10.2021

Veebiseminar “Kuidas saaks energiapööre Eestis olla ühtaegu tõhus, tulus ja valutu?”

21. oktoobril 2021 toimus Arenguseire Keskuse veebiseminar “Kuidas saaks energiapööre Eestis olla ühtaegu tõhus, tulus ja valutu?”.

Üritusega seotud uudised

Vaata veel uudiseid
×

Liitu uudiskirjaga

Igal kuul ilmub Arenguseire Keskuse uudiskiri. Selles kajastatakse aktuaalseid teemasid, millest räägivad maailma mõttekojad. Samuti saate uudiskirjast lugeda Arenguseire Keskuse ürituste ja muude tegemiste kohta.