Veebiseminar „Tulevikukütuste A ja O”

14.05.2020

Kui fossiilsetest kütustest tulevikus loobutakse, mis astuvad nende asemele? Millised on fossiilkütustele alternatiivi pakkuvad tulevikukütused ning nende kasutuselevõtuga kaasnevad plussid ja miinused? Milliseks kujuneb Eesti kütuseportfell tulevikus?

Kütuseturul toimunud ulatuslik nafta nõudluse langus pakub ohtralt kõneainet üle maailma. Kas suurte kütusefirmade jaoks jõudis roheline tulevik juba kohale või oli tegu vaid eelhoiatusega? Igatahes on Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen kinnitanud, et rohelepe, mille eesmärgiks on kliimaneutraalsuse saavutamine Euroopa Liidus aastaks 2050, saab olema koroonakriisist taastumise mootoriks.

Seminaril esitleb Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson Euroopa Liidu seisukohti ja tegevusi alternatiivkütuste valdkonnas. TalTechi Virumaa kolledži rakendusliku keemia professor Allan Niidu annab põhjaliku ülevaate erinevate tulevikukütuste hetkeseisust ja väljavaadetest. Teemat kommenteerib Alexela juhatuse liige ja kütuseekspert Alan Vaht

Veebiseminari modereerib Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov.

Vaata lisaks:

×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.