Berit Brandt

Arenguseire Keskuse projektijuht

Beritil on Tallinna Ülikooli humanitaarteaduse magistri kraad keeleteaduse ja keeletoimetamise erialal. Ta on varem töötanud Eesti Rahvusringhäälingu administratiivosakonnas ning Riigikogu Kantseleis erakonna Eestimaa Rohelised fraktsiooni konsultandina.

Seotud uudised

Vaata veel uudiseid

Seotud üritused

22.05.2024 Arenguseire energiakonverents "Kuidas muutub tarbijate roll elektrisüsteemis?"

Energiakriis ja kõrged elektrihinnad on andnud hoogu päikeseenergia buumile Eestis kümnekordistades päikesepaneelidega majapidamiste arvu. Eestis on nüüd üle 10 000 väikese elektrijaama, mis on hajutatud üle kogu riigi. Seisame küsimuse ees, kas individuaalne energiatootmine jätkab kasvamist või takerdub?

17.05.2024 Veebiseminar "Eesti inimarengu tulevik: haridus tõi meid siia, kas viib ka edasi?"

Eesti paistab maailmas silma tublidusega PISA testides. Euroopa riikide lõikes on meie kulud haridusele osakaaluna SKP-st ühed suurimad, ka koolis käidud aastate poolest oleme üsna inimarengu indeksi tipus ehk 6. kohal, ent miskipärast ei kandu need head haridusnäitajad meie tervisesse ega ka riigi rikkusesse. Keskmise eluea poolest oleme rahvusvahelises võrdluses 42. kohal, sissetulekute arvestuses 40. kohal.

24.04.2024 Veebiseminar "Annetuskultuuri tulevik Eestis: kas annetustega annab täita riigieelarve auke?"

Eesti on kultuurivaldkonda suunatava eelarveraha osakaalu poolest Euroopas esimeste seas. Riikliku rahastuse tase ei pruugi edaspidi oluliselt suureneda, sest järeleaitamist vajavad ka teised valdkonnad (nt sotsiaal- või tervishoid). Kultuuri ja spordi elujõulisuse tagamiseks on vaja leida teisi vahendeid ehk eelkõige eraraha.

Vaata veel
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.