Veebiseminar: „Milline tulevik ootab Eesti peresid?”

Kuidas mõjutas pandeemia ja hakkab mõjutama Ukraina sõda Eesti peresid, küsitakse täna, 28. aprillil toimuval Arenguseire veebiseminaril „Milline tulevik ootab Eesti peresid?“. Seminaril vaadeldakse ka laste peredest eraldamise, asendushoolduse ja peremudelite trende Eestis.

Teele joonistatud pere.

„Tulevikuühiskonna kestlikkust ja sidusust loovad tänased lapsed. Perekond, sealsed suhted ja toimetulek mõjutavad väga oluliselt tänase lapse toimimist täiskasvanuna ning sellega ka tulevikuühiskonna kvaliteeti,“ ütles Arenguseire Keskuse juhtaja Tea Danilov. „Koroonapandeemia on olnud peredele keeruline – suurenes tõenäosus laste ja vanemate heaolu languseks ning peresuhete purunemiseks. Järgmise pitseri paneb Eesti peredele sõda Ukrainas – sõjapõgenike lõimimine ja uus majanduslangus.“

Perepoliitikat mõistetakse sageli eelkõige sündimuse toetamisena ning samaväärset tähelepanu ei saa juba sündinud laste heaolu. „Käitumis- ja suhtemustrid, mida lapsed oma peres kogevad, kalduvad ennast nende endi edasises elus taastootma,“ lisas Danilov.

Seminaril arutletakse Eesti perede olukorra üle pärast pandeemiat ning avatakse võimalikke tulevikusuundumusi Eesti peremudelites ja peresuhetes.

Veebiseminaril esinevad:

  • Katre Luhamaa, Tartu Ülikooli Euroopa õiguse ja rahvusvahelise õiguse lektor
    “Kui vanemaks olek ei õnnestu”
    Milline on laste peredest eraldamise statistika? Mida saab neist juhtumitest järeldada?
  • Judit Strömpl, Tartu Ülikooli sotsiaaltöö uuringute kaasprofessor
    “Asendushoolduse õppetunnid
    Millised trendid valitsevad asendushoolduses? Mis on hästi, mis võiks olla paremini?
  • Dagmar Kutsar, Tartu Ülikooli sotsiaalpoliitika kaasprofessor
    “Kuhu liigub Eesti pere ja sellele toetuv ühiskond?”
    Milliseid võimalikke arengusuundumusi Eesti peremudelites ja peresuhetes saab esile tuua, kuidas need ühiskonda mõjutavad? Milliste dilemmadega tuleb arvestada riiklikus perepoliitikas?

Teemat kommenteerivad soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa-Ly Pakosta ja Riigikogu liige Jaanus Karilaid. Arutelu juhib Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov.

Vaata järele!

29.04.2022

Prof Dagmar Kutsar: Eestist võib kujuneda lapsi ja peresid terapiseeriv ühiskond

Eestist võib kujuneda lapsi ja peresid terapiseeriv ühiskond, mis ei toeta piisavalt nende võimet õppida ise oma heaolu looma, ütles 28. aprillil 2022 toimunud Arenguseire Keskuse veebiseminaril “Milline tulevik ootab Eesti peresid?” Tartu Ülikooli sotsiaalpoliitika professor Dagmar Kutsar.

Vaata ka Arenguseire Keskuse trendiraporti Pikksilm artiklit „Laste heaolu tulevik“.  

31.01.2022

Laste heaolu tulevik

Artikkel ilmus Arenguseire Keskuse trendiraportis “Pikksilm – ülevaade valitud trendidest” (2022).

Arenguseire Keskus on ühiskonna ja majanduse pikaajalisi arenguid analüüsiv mõttekoda Riigikogu Kantselei juures. Keskus viib läbi uurimisprojekte Eesti ühiskonna pikaajaliste arengute analüüsimiseks, uute trendide ja arengusuundade avastamiseks.

Viimased uudised

Vaata veel uudiseid
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.