Väärtused kui inimvara

Veebiseminar “Milline tulevik ootab Eesti peresid?”

28.04.2022

Tulevikuühiskonna kestlikkust ja sidusust loovad tänased lapsed. Perekond, sealsed suhted ja toimetulek mõjutavad väga oluliselt tänase lapse toimimist täiskasvanuna ning sellega ka tulevikuühiskonna kvaliteeti.

Pandeemia aeg on olnud peredele keeruline, suurenes tõenäosus laste ja vanemate heaolu languseks ning peresuhete purunemiseks. Järgmise pitseri paneb Eesti peredele sõda Ukrainas: sõjapõgenike lõimimine ja uus majanduslangus.

Milline on Eesti perede olukord pärast pandeemiat? Millised trendid valitsevad laste peredest eraldamises ja asendushoolduses, mida neist järeldada? Milliseks võib tulevikus kujuneda ühiskondlik sidusus Eestis, arvestades peresuhete võimalikke arenguid?

Esinevad:

Katre Luhamaa, Tartu Ülikooli Euroopa õiguse ja rahvusvahelise õiguse lektor
“Kui vanemaks olek ei õnnestu”
Milline on laste peredest eraldamise statistika? Mida saab neist juhtumitest järeldada?

Judit Strömpl, Tartu Ülikooli sotsiaaltöö uuringute kaasprofessor
“Asendushoolduse õppetunnid
Millised trendid valitsevad asendushoolduses? Mis on hästi, mis võiks olla paremini?

Dagmar Kutsar, Tartu Ülikooli sotsiaalpoliitika kaasprofessor
“Kuhu liigub Eesti pere ja sellele toetuv ühiskond?”
Milliseid võimalikke arengusuundumusi Eesti peremudelites ja peresuhetes saab esile tuua, kuidas need ühiskonda mõjutavad? Milliste dilemmadega tuleb arvestada riiklikus perepoliitikas?

Ettekannete slaidid (pdf, 254 KB)

Teemat kommenteerivad soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa-Ly Pakosta ja Riigikogu liige Jaanus Karilaid. Arutelu juhib Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov.

Veebiseminar “Milline tulevik ootab Eesti peresid?” toimus 28. aprillil 2022.

×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.