Veebiseminar “Elustiili muutuste mõju energiakasutusele: kuidas juhtida elektrinõudlust?”

20.10.2022

Kaugtöö ja distantsõpe, virtuaalne meelelahutus, digilahendused haigete ja eakate hooldamiseks, elektriautod ja mitmed muud tegurid on muutmas inimeste ootusi igapäevasele elektrikasutusele kodudes. Samal ajal on ettevõtted arendamas tarbimise juhtimise lahendusi, mis võimaldaksid elektritarbimist ajas hajutada ning elektrit säästa.

Seminaril käsitleme Austraalias läbiviidud teadustöö põhjal inimeste ootusi oma elustiilile tulevikus – milliseid tehnoloogiaid ja seadmeid peaksid nende kodud sisaldama? Mida need ootused tähendavad elektritarbimisele? Kas inimeste ootused langevad kokku energialahendusi pakkuvate ettevõtete arusaamadega?

Energianõudluse juhtimine on kasvava tähtsusega tegevusvaldkond nii maailmas kui Eestis. Küsime, kuidas võiks Eesti kodumajapidamiste elektritarbimise juhtimine tulevikus välja näha? Millised takistused tuleb ületada?

Esinevad:
Prof Yolande Strengers, dr Kari Dahlgren Monashi Ülikoolist
„Milline on inimeste kodune elu ja energianõudlus tulevikus: järeldusi Austraaliast“ (Future Home Life and Energy Demand: Insights from Australia) (ettekande slaidid, pdf, 4 MB)

Professor Yolande Strengers on avaldanud raamatu „Smart energy technologies in everyday life(2013) ning kaasautorina raamatu „Social practices and dynamic non-humans“ (2018).

Dr Tarmo Korõtko, TalTech
„Elektritarbimise juhtimise meetmed ja rakendused Eestis“ (Measures and applications for managing electricity demand in Estonia) (ettekande slaidid, pdf, 797 KB)

Arutelu juhib Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov.

Veebiseminar toimus 20. oktoobril 2022 veebis. Seminar on inglise keeles.

Üritusega seotud uudised

Vaata veel uudiseid
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.