Laevandus ja meremajandus

Veebiseminar „Merekaubanduse tulevik”

27.05.2020

Meretransporti on võrreldud maailmamajanduse vereringega – meritsi toimub üheksa kümnendikku maailma kaubavedudest ja koos majanduse kasvuga suureneb ka merevedude maht. Milliseks kujuneb aga merekaubanduse tulevik lähikümnenditel, arvestades teadaolevaid pikaajalisi arenguid merenduses ning esilekerkivaid riske?

Kui räägitakse maailmamajanduse globaliseerumise trendi võimalikust pidurdumisest või tagasipöördumisest, siis mida see tähendab meretranspordi jaoks? Kas maailma peamised kaubateed jäävad samaks või kerkivad esile uued transpordikoridorid?

Millised laevad sõidavad maailmamerel kahekümne aasta pärast, milliste kütustega ja kuidas neid juhitakse? Mida tähendavad need globaalsed arengud meretranspordi jaoks Läänemerel?

Seminaril esitab oma vaate merekaubanduse tulevikust lähikümnenditel sadamaid ühendava organisatsiooni IAPH (International Association of Ports and Harbours) poliitika- ja strateegiadirektor ning Antwerpeni Ülikooli õppejõud Patrick Verhoeven. Teemat kommenteerib Taltechi Mereakadeemia õppejõud Tõnis Hunt.

Veebiseminari modereerib Eesti Rakendusuuringute Keskuse Centar vanemanalüütik Sten Anspal.

Veebiseminar toimub inglise keeles.

×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.