Teemaõhtu “Inimeste juhitav innovatsioon”
Arenguseire Keskuse 30. mail toimunud teemaõhtul arutasid New Yorgi Ülikooli professor Beth Simone Noveck, Riigikogu liige Yoko Alender ja Euroopa Ülikooli teadur Nele Leosk selle üle, kuidas paremini kaasata kodanikke otsustusprotsessidesse ning käsitleti tehnoloogiate osa inimeste ja seadusetegijate koostöös.

Kogukondade ja asutuste koostöötamise suutlikkus võimaldab lahendada probleeme tõhusamalt ja õiguspärasemalt. Teemaõhtul arutati, kas kõikjal maailmas tehtud katsed on kaasa toonud seaduste tegemise parema kvaliteedi ja tõhususe või kõigest „demokraatiateatri”.
Teemaõhtul tõdeti, et kuigi Eesti on viimastel aastakümnetel arendanud tugevalt e-teenuseid, siis nüüd oleks aeg pöörata rohkem tähelepanu tehnoloogiliste võimaluste arendamisele kodanike kaasamiseks. Seda selle nimel, et vältida rahuolematuse kasvu riigivalitsemisega ja äärmuslike stsenaariumite realiseerumist.
Vaata videointervjuud New Yorgi Ülikooli professori Beth Simone Noveck´iga (inglise keeles)
Viimased uudised
-
11.07 2025Pikksilm: Kas ja kuidas saaks privaatsuskaitse tehnoloogiad lahendada leibkonna-andmete probleemi?
Vajaduspõhiste toetuste õiglasel määramisel on vaja usaldusväärseid leibkonnaandmeid, sest inimese toimetulek ei sõltu üksnes tema isiklikust sissetulekust, vaid ka leibkonna koosseisust ja ühiste ressursside jagamisest. Eestis puuduvad usaldusväärsed ja terviklikud leibkonnaandmed, mis takistab toetuste tõhusamat sihtimist. Appi saavad tulla privaatsust tagavad tehnoloogiad, kirjutavad Liina Kamm ja Dan Bogdanov ettevõttest Cybernetica Arenguseire Keskuse väljaandes Pikksilm.