Tootlikkus

Konverents “Mida ütleb majanduse väljavaadete kohta Eesti ettevõtete DNA?”

20.11.2018

Arenguseire Keskus korraldas koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga konverentsi „Mida ütleb majanduse väljavaadete kohta Eesti ettevõtete DNA?”, kus tutvustati esmakordselt tootlikkuse uurimissuuna tulemusena valminud tootlikkuse arengustsenaariume ning esitleti Tartu Ülikooli teadlaste tehtud uurimistöö „Eesti ettevõtete osalemine globaalsetes ja lokaalsetes väärtusahelates“ tulemusi, mis on esimene sissevaade Eesti ettevõtete n-ö DNAsse.

Konverentsi avas ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist ning Riigikantselei strateegiadirektor Henry Kattago tutvustas oma ettekandes Eesti 2035 strateegialoomet. 

Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) teaduse, tehnoloogia ja innovatsiooni direktoraadi juhataja Koen De Backer keskendus oma ettekandes globaalsete väärtusahelate tulevikule.

Tartu Ülikooli infotehnoloogia mõju-uuringute keskuse (CITIS) analüütik Andres Võrk esitles Tartu Ülikooli teadlaste uurimistöö „Eesti ettevõtete osalemine globaalsetes ja lokaalsetes väärtusahelates“ tulemusi.

Arenguseire Keskuse ekspert Mari Rell tutvustas Eesti tootlikkuse arengustsenaariume, mille aluseks on maailmas valitsevad trendid ning nende mõju Eesti ettevõtetele ja majandusnäitajatele.

Ettekannetele järgnes tootlikkuse stsenaariumite otsustuskohtade saaliarutelu ning paneelarutelu Eesti majanduse väljakutsetest.

Päeva moderaator: Meelis Kitsing, Arenguseire Keskuse uuringute juht juhataja ülesannetes

Ajakava ja esinejad

20. november 2018

Tervitussõnad

Riigikantselei strateegiadirektor kõneles Eesti 2035 strateegialoomest.

Globaalsete väärtusahelate tulevik: “Business as Usual or A New Normal”.

Andres Võrk Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituutdi analüütik

Andres Võrk (Tartu Ülikool) räägib vastvalminud uuringu põhjal Eesti ettevõtete paiknemisest lokaalsetes ja globaalsetes väärtusahelates.

Mari Rell Eesti Panga ökonomist, endine Arenguseire Keskuse ekspert

Mari Rell (ASK) tutvustab hiljutise uuringu põhjal Eesti tootlikkuse stsenaariumeid 15 aasta perspektiivis

Meelis Kitsing Estonian Business Schooli rektor, endine Arenguseire Keskuse uuringute juht

Paneelarutelul Eesti majanduse väljakutsete teemal osalevad MKMi asekantsler Viljar Lubi, Tartu Ülikooli analüütik Andres Võrk, AS Chemi-Pharmi juhataja Ruth Oltjer ja Eesti Energia juhatuse liige Margus Vals

Arutelus osalesid

×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.