Andres Võrk

Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituutdi analüütik

Andres Võrk on Tartu Ülikooli IT mõju-uuringute keskuse (CITIS) analüütik alates 2016. aastast, kus ta tegeleb avaliku sektori registriandmete analüüsimisega. Ta õpetab Tartu Ülikoolis ökonomeetriat ja poliitikameetmete mõju hindamise meetodeid. Aastatel 2002–2016 oli ta Praxise töö- ja sotsiaalpoliitika analüütik. Ta on Eesti Panga juures tegutseva eelarvenõukogu liige ja Sotsiaalministeeriumi juures tegutseva võrdsete võimaluste nõukoja liige. /Uuendatud 03.12.2018

Seotud uudised

Vaata veel uudiseid

Seotud videod

23.02.2023 Veebiseminar "Mida teha tervisekassa tulevase puudujäägiga?"
03.12.2018 Konverents "Eesti ettevõtete DNA", Andres Võrk

Andres Võrk (Tartu Ülikool) rääkis konverentsil „Mida ütleb majanduse väljavaadete kohta Eesti ettevõtete DNA?” vastvalminud uuringu põhjal Eesti ettevõtete paiknemisest lokaalsetes ja globaalsetes väärtusahelates.

Mari Rell (ASK) tutvustas Eesti tootlikkuse stsenaariumeid 15 aasta perspektiivis.

Arenguseire Keskuse ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi korraldasid 20. novembril 2018 konverentsi „Mida ütleb majanduse väljavaadete kohta Eesti ettevõtete DNA?”. Konverentsil tutvustati esmakordselt Eesti tootlikkuse arengustsenaariume aastaks 2035 ning esitleti Tartu Ülikooli teadlaste tehtud uurimistööd „Eesti ettevõtete osalemine globaalsetes ja lokaalsetes väärtusahelates“, mis on esimene sissevaade Eesti ettevõtete n-ö DNAsse.

14.06.2018 Konverents "Teistmoodi tulevik”, Andres Võrk

Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi analüütik Andres Võrk rääkis konverentsil Eesti ettevõtete positsioonist lokaalsetes ja globaalsetes väärtusahelates.

Vaata veel

Seotud üritused

13.02.2023 Veebiseminar "Mida teha tervisekassa tulevase puudujäägiga?"

Arenguseire Keskuse 2020. aastal avaldatud raportis “Eesti tervishoiu tulevik. Stsenaariumid aastani 2035” leiti, et aastaks 2035 on tervisekassa eelarve 900 miljoni euroga defitsiidis. Kaks viimast suuremat rahastusmuudatust leidsid aset 2017. ja 2020. aastal – hakati sotsiaalmaksu maksma ka mittetöötavate pensionäride eest ja otsustati tähtajaline lisarahastus koroonakriisiga toimetulekuks. Juba 2025. aastal jõuab aga eelarve defitsiiti, sest kaob tähtajaline lisarahastus.

20.11.2018 Konverents "Mida ütleb majanduse väljavaadete kohta Eesti ettevõtete DNA?"

Arenguseire Keskus korraldas koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga konverentsi „Mida ütleb majanduse väljavaadete kohta Eesti ettevõtete DNA?”, kus tutvustati esmakordselt tootlikkuse uurimissuuna tulemusena valminud tootlikkuse arengustsenaariume ning esitleti Tartu Ülikooli teadlaste tehtud uurimistöö „Eesti ettevõtete osalemine globaalsetes ja lokaalsetes väärtusahelates“ tulemusi, mis on esimene sissevaade Eesti ettevõtete n-ö DNAsse.

13.06.2018 Konverents „Teistmoodi tulevik” (2018)

Konverentsil ettekandmisele tulnud uurimistööd on tehtud Arenguseire Keskuse kolme uurimissuuna – tootlikkus, (e-)valitsemine ja tööturg – raames. Konverentsil tutvustati esmakordselt (e-)valitsemise tuleviku uuringu lõpptulemusi.

Vaata veel
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.