Meelis Kitsing

Estonian Business Schooli rektor, endine Arenguseire Keskuse uuringute juht

Meelis Kitsing on Estonian Business Schooli rektor ja professor. Varasemalt on ta töötanud Arenguseire Keskuse uuringute juhina, Riigikantselei strateegiabüroo nõunikuna ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis majandusanalüüsi juhina. Ta on olnud ka Eesti Majandusteaduse Seltsi president. Praegu on Meelis Kitsingu uurimistöö keskendunud digitaalsete ökosüsteemide poliitökonoomiale. Tema uurimusi on avaldanud Springer, IEEE, ACM, Leuveni Ülikooli kirjastus, MIT Press ja muud kirjastused. Ta on tegelenud teadustööga ja õpetanud mitmes ülikoolis Euroopas ja Ameerika Ühendriikides. Meelis Kitsing sai PhD kraadi Massachusettsi Ülikoolist Amherstis (US), õiguse ja diplomaatia magistrikraadi (MALD) Fulbrighti stipendiaadina Tuftsi ülikooli Fletcheri rahvusvaheliste suhete koolist (USA) ja MSc kraadi Peacocki stipendiaadina Londoni Majandusülikoolist (ÜK). Enne akadeemilisele tööle asumist töötas ta rahvusvahelistes ettevõtetes ja oli Tallinna linnavolikogu liige. /Uuendatud 16.03.2022

Seotud uudised

Vaata veel uudiseid

Seotud videod

01.10.2020 Konverentsi "Teistmoodi tulevik" vestlusring
01.10.2020 Konverents "Teistmoodi tulevik", Meelis Kitsing
14.06.2018 Konverents "Teistmoodi tulevik”, Meelis Kitsing

Arenguseire Keskuse uuringute juht Meelis Kitsing rääkis riigivalitsemise ja e-rigi stsenaariumitest.

Vaata veel

Seotud üritused

30.09.2020 Konverents „Teistmoodi tulevik” (2020)

Neljas Arenguseire Keskuse konverents sarjast „Teistmoodi tulevik” keskendus globaalsetele arengutele ja Eesti positsioonile maailmas.

20.05.2020 Veebiseminar „Energeetika tulevikustsenaariumid”

Seminar annab ülevaate erinevate organisatsioonide poolt loodud pikaajalistest maailma energeetika tulevikustsenaariumitest ning toob välja pandeemia ja majanduskriisi mõju stsenaariumitele.

12.05.2020 Veebiseminar „Maailma energiatulevikud – pikk perspektiiv”

COVID-19 pandeemia võib tõenäoliselt häirida energiasüsteeme üle maailma. Samas kui viiruse vahetutest ja keskpikkadest mõjudest on palju räägitud ja kirjutatud, on selle veebiseminari ambitsioonikas ülesanne arutada energeetika väljavaateid aastal 2040 ja hiljem.

Vaata veel
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.