Arenguseire Keskuse raporti “Rohepöörde trendid ja stsenaariumid Eestis” pressiesitlus

06.06.2023

6. juunil tutvustas Arenguseire Keskus värskelt valminud raportit “Rohepöörde trendid ja stsenaariumid Eestis”.

Rohepöördele laia ühiskondliku toetuse kindlustamine on suur väljakutse nii Eestis kui mujal maailmas. Rohepööret nähakse ebavõrdsuse suurendaja, hinnataseme kergitaja ning konkurentsivõime langetajana. Teisalt kiirendab rohepööre tehnoloogilist arengut ja toob globaalsel turul kaasa suuri majanduslikke võimalusi. Raportis tuuakse välja Eesti jaoks olulisimad rohetehnoloogiad ja nende edasise arenguga seonduvad sõlmküsimused. Käsitletakse roheinvesteeringute taset ja vajadust Eestis ning esitatakse kolm stsenaariumit roheinvesteeringute mõjust Eesti majandusele.

06.06.2023

Rohepöörde trendid ja stsenaariumid Eestis

Keskkonnaseisundi halvenemine ja kliimasoojenemine ohustavad Eesti elanike heaolu. Eesti on ühinenud Euroopa Liidu roheleppega, sealhulgas võtnud kohustuse saada kliimaneutraalseks aastaks 2050. Olemasolevate süsteemide tõhustamine jääb rohepöörde eesmärkide saavutamiseks tõenäoliselt ebapiisavaks, vaja on põhimõttelisi muutusi selles, kuidas tagame elanikele energiavarustuse, kuidas liigume, toitume ja elame.

Raporti esitlusele palusime kaasa rääkima valdkonna juhtivad eksperdid, riigi ja erasektori esindajad. Käsitlesime, mis hoiab Eesti ettevõtteid tagasi rohetehnoloogiaid arendamast ja roheinvesteeringuid tegemast ning kuidas investeeringud valla päästa. 

Raporti “Rohepöörde trendid ja stsenaariumid Eestis” pressiesitlus toimus 6. juunil Komandandi majas (Toompea 1).  Tegemist oli rohepöörde arenguseire tulemuste esmaesitlusega ajakirjanikele, laiemale ringile tutvustasime valminud tööd rohekonverentsil “Mis ootab Eestit rohepöörde käigus?” 14. juunil.

Pressiesitlusel esinesid ja kommentaare jagasid:

  • Päeva avas Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov.
  • Arenguseire tulemusi tutvustasid Arenguseire Keskuse uuringute juht Uku Varblane ja ekspert Märt Masso (ettekande slaidid, pdf, 1,6 MB) 
  • Kommentaariga esines Riigikogu majanduskomisjoni esimees Priit Lomp (SDE).
  • Ettevõtjate väljakutsetest roheinvesteeringute tegemisel rääkis Coop Panga äriklientide finantseerimise äriliini juht Lehar Kütt.
  • Riigi roheinivesteeringutest ja riskikapitali rollist rääkis SmartCapi juhatuse esimees ja fondijuht Sille Pettai.

Korraldaja kontaktid:

Маrina Васhmann
Arenguseire Keskuse kommunikatsioonispetsialist
Riigikogu Kantselei
M: +372 56456600
E: marina.bachmann@riigikogu.ee

Üritusega seotud uudised

Vaata veel uudiseid
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.