Rohepöörde trendid ja stsenaariumid Eestis

Arenguseire Keskus esitles raportit “Rohepöörde trendid ja stsenaariumid Eestis”

Rohepöördele laia ühiskondliku toetuse kindlustamine on suur väljakutse nii Eestis kui mujal maailmas. Rohepööret nähakse ebavõrdsuse suurendaja, hinnataseme kergitaja ning konkurentsivõime langetajana. Teisalt kiirendab rohepööre tehnoloogilist arengut ja toob globaalsel turul kaasa suuri majanduslikke võimalusi.

Raportis Rohepöörde trendid ja stsenaariumid Eestis tuuakse välja Eesti jaoks olulisimad rohetehnoloogiad ja nende edasise arenguga seonduvad sõlmküsimused. Käsitletakse roheinvesteeringute taset ja vajadust Eestis ning esitatakse kolm stsenaariumit roheinvesteeringute mõjust Eesti majandusele.

Raporti esitlusele oleme palunud kaasa rääkima valdkonna juhtivad eksperdid, riigi ja erasektori esindajad. Käsitleme, mis hoiab Eesti ettevõtteid tagasi rohetehnoloogiaid arendamast ja roheinvesteeringuid tegemast ning kuidas investeeringud valla päästa. 

Raporti “Rohepöörde trendid ja stsenaariumid Eestis” pressiesitlus toimus 6. juunil. Ülekande salvestust saab vaadata Arenguseire Keskuse veebis ja Eesti Rahvusringhäälingu portaalis err.ee.

Pressiesitlusel esinevad ja kommentaare jagavad:

  • Päeva avab Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov.
  • Arenguseire tulemusi tutvustavad Arenguseire Keskuse uuringute juht Uku Varblane ja ekspert Märt Masso
  • Kommentaariga esineb Riigikogu majanduskomisjoni esimees Priit Lomp (SDE).
  • Ettevõtjate väljakutsetest roheinvesteeringute tegemisel räägib Coop Panga äriklientide finantseerimise äriliini juht Lehar Kütt.
  • Riigi roheinivesteeringutest ja riskikapitali rollist räägib SmartCapi juhatuse esimees ja fondijuht Sille Pettai.

Arenguseire Keskuse uurimissuunas „Rohepöörde trendid ja stsenaariumid Eestis“ käsitletakse keskseid valikuid rohepöörde edasisel elluviimisel ning analüüsitakse, millised alternatiivsed stsenaariumid rohepöörde elluviimiseks Eestis erinevate edasiste arengute ja põhimõtteliste valikute korral kujunevad. Tehnoloogiaseire raames hinnati Eestile olulisemaid süvatehnoloogiad ning nende puutumust rohepöördega.

Viimased uudised

Vaata veel uudiseid
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.