Veebiseminar “Kuidas tuua Eesti inflatsioonisurve alt välja?”

11.11.2022

Viimasel paaril aastal on Eesti kuised inflatsiooninäitajad olnud suuremad kui Euroopas keskmiselt. Kui selle aasta jaanuarist kuni märtsini oli Euroopa Liidu riikidest ainult Leedus inflatsioon kõrgem kui Eestis, siis järgnevatel kuudel möödus Eesti ka Leedust.

2022. aasta inflatsioon jääb Eestis tõenäoliselt 20% juurde. Eesti Panga septembris avaldatud prognoosi järgi on Eesti uue aasta hinnakasv 7% lähedal. Kui kindlad me saame selles olla? Kuidas suudab Eesti majandus kiire hinnakasvuga kohaneda? Mis on praeguse kiire hinnakasvu ja Euroopa Keskpanga rahapoliitika pikaajalised mõjud? Kuidas hakkavad Eesti riigirahanduses tehtud valikud mõjutama Eesti ettevõtete konkurentsivõimet?

Seminaril käsitletakse senise kiire hinnakasvu põhjuseid ja arutletakse, kuhu me seniste valikute ja edasiste võimalike arengutega välja võime jõuda.

Esinevad
Urmet Lee, Kaire Raasik ja Viktoria Trasanov, Statistikaamet
Tarbijahinnaindeksi dünaamikast” (ettekande slaidid, pdf, 432 kB)

Dr Lenno Uusküla, Luminori peaökonomist
Hinnatõusu ja rahapoliitika pikaajalised mõjud” (ettekande slaidid, pdf, 1,7 MB)

Teemat kommenteerivad Riigikogu liige ning endine justiits- ning haridus- ja teadusminister Maris Lauri ning ettevõtja ning ühiskonna- ja riigitegelane Raivo Vare.

Arutelu juhib Arenguseire Keskuse ekspert Magnus Piirits.

Veebiseminar “Kuidas tuua Eesti inflatsioonisurve alt välja?” toimus 11. novembril 2022 veebis.

Üritusega seotud uudised

Vaata veel uudiseid
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.