Millise tuleviku toob meile inimeste liikuvusandmete kasutamine?
Arenguseire Keskus korraldas 9. aprillil veebiseminari, kus oli tähelepanu all mobiilpositsioneerimise andmete kasutusvõimalused ja sellega seotud õiguslikud küsimused.
Hiljuti avaldatud uudis sellest, kuidas Vabariigi Valitsuse kriisikomisjoni ülesandel asutakse elektroonilise side andmeid kasutama inimeste liikumise jälgimiseks leviva pandeemia olukorras, tekitas ühiskonnas ühelt poolt elevust ja tunnustust, aga teisalt ka ärevust ja kõhklusi.
Seminaril selgitasid Tartu Ülikooli inimgeograafia vanemteadur ja mobiilsusuuringute labori juhataja Siiri Silm ning inimgeograafia vanemteadur Anto Aasa mobiilpositsioneerimise andmete kasutamise võimalusi ja tõid näiteid, kuidas seda on siiani tehtud, mis on tulevikuvõimalused, kuidas on teistes riikides positsioneerimis-andmeid praeguses kriisiolukorras kasutatud ning mis on sellest kasu olnud. Mirjam Rannula Justiitsministeeriumist kõneles positsioneerimis-andmete kasutamisega seotud õigusruumist – mis reeglid positsioneerimisandmete kasutamisele kehtivad, kuidas on õigusruum aja jooksul muutunud ning mida võib oodata tulevikus.
Viimased videod
Veebiseminar “Kuidas muuta kasvavad kaitsekulutused majanduskasvuks?”
Veebiseminaril rääkisime sellest, kuidas kaitsekulutustest maksimaalne majanduskasv kätte saada ning arutasime ekspertidega, mida Eesti selleks tegema peaks.
Viimased uudised
-
21.06 2026Raport: Eestis võib tehisaru kasutus jääda pinnapealseks ega too oodatud tootlikkuse kasvu
Tehnoloogilised uuendused ja tehisaru mõjuvad ettevõtete tootlikkusele positiivselt vaid siis, kui muutuvad ka tööprotsessid ja juhtimine. Eesti riiklik eesmärk tõsta tootlikkus 110 protsendini Euroopa Liidu keskmisest eeldab lisaks ka töötajate sotsiaalsete ja koostööoskuste parandamist, toob Arenguseire Keskus välja värskes lühiraportis.

