Annela Anger-Kraavi

Cambridge’i Ülikooli kliimapoliitika uurimisgrupi juht ja õppejõud

Annela Anger-Kraavi on pikaajalise kogemusega kliimamuutuste majanduse ja poliitika ning rahvusvaheliste kliima-alaste läbirääkimiste ekspert. Tal on doktorikraad kliimamuutuste majanduses ning magistrikraad keskkonnapoliitikas Cambridge’i Ülikoolist Inglismaal, kus ta nüüd juhib kliimapoliitika uurimisgruppi ning õpetab tudengeid. Annela on ka värskelt valitud Tartu Ülikooli 2023. aasta väliseesti külalisprofessor. Ta on olnud ÜRO Kliimamuutuste Raamkonventsiooni (UNFCCC) Kliimamuutuste Poliitika Rakendamise Mõjude Komisjoni (KCI) kaasjuht ning Teaduse ja Tehnoloogia Komisjoni (SBSTA) asejuht. Annela on ka Euroopa Liidu kliimamuutuste poliitika läbirääkija sama konventsiooni juures. Lisaks on ta organisatsiooni The Cambridge Trust for New Thinking in Economics – hariduslik heategevusorganisatsioon, mis edendab uut mõtlemist majandusteaduses – tegevjuht. Annela on nõustanud ja nõustab mitmed ÜRO organisatsioone ning riikide (sh Eesti) valitsusi. Enne Cambridge’i õppima asumist lõpetas ta Tartu Ülikoolis bioloogia ning seejärel Tallinna Tehnikaülikoolis rahvamajanduse eriala.

Seotud uudised

Vaata veel uudiseid

Seotud videod

21.06.2023 Annela Anger-Kraavi "Rohelise ülemineku ühiskondlikud eeldused ja stsenaariumid"
Vaata veel

Seotud üritused

12.05.2023 Rohekonverents "Mis ootab Eestit rohepöörde käigus?"

Rohepöördele laia ühiskondliku toetuse kindlustamine on suur väljakutse nii Eestis kui mujal maailmas. Rohepööret nähakse ebavõrdsuse suurendaja, hinnataseme kergitaja ning konkurentsivõime langetajana. Teisalt kiirendab rohepööre tehnoloogilist arengut ja toob globaalsel turul kaasa suuri majanduslikke võimalusi. Kes võidavad rohepöörde tulemusel ning kes jäävad kaotajateks? Kuidas teha nii, et keegi ei kaotaks?

Vaata veel
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.