Õpetajate järelkasvu tulevik

Õpetajate vajaduse stsenaariumid aastani 2040

Lühiraport
Laadi alla PDF (297.60 KB)

Õpetajate vajadus kujuneb mitme teguri koosmõjul. Erinevate tegurite mõju simuleerimiseks on Arenguseire Keskus koostanud õpetajate vajaduse kalkulaatori. Seniste trendide jätkudes kaob õpetajate defitsiit väheneva õpilaste arvu tõttu aastaks 2037. Õpetajate vajadust vähendab ka haridustehnoloogia edukas rakendamine, suurendab aga hariduslike erivajaduste kasv.

Õpetajate nõudlust ja pakkumist kujundavad erinevad tegurid alates õpilaste arvust kuni haridustehnoloogiani. Nende tegurite mõju hindamine on keeruline, sest muutujaid on palju ning muutuste mõjud ei avaldu päriselus isoleerituna ja ükshaaval, vaid esinevad ühekorraga. Arenguseire Keskuse õpetajate vajaduse kalkulaator võimaldab läbi mängida peamiste õpetajate vajadusega seotud tegurite erinevaid kombinatsioone ning hinnata muudatuste ligikaudset mõju õpetajate nõudlusele ja pakkumisele. Muudatuste mõju kuvatakse iga aasta kohta kuni aastani 2040. Kalkulaator käsitleb Eestit kui tervikut ega võta arvesse erinevate regioonide eripärasid, samuti ka õppeastmetest tulenevaid aineõpetajate vajaduse erisusi. Lühiraportis on vaatluse alla võetud mõned võimalikud stsenaariumid, kuid kalkulaatori abil saab igaüks ise läbi mängida erinevaid tegurite väärtuste kombinatsioone.

Raportiga seotud uudised

Vaata veel uudiseid
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.