Uku Varblane

Arenguseire Keskuse ekspert

Uku on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna magistriõppe fookusega majanduse modelleerimisele ja riigimajandusele ning on läbimas doktorantuuri, kus tema uurimisteemaks on tootlikkuse ja globaalsete väärtusahelate seosed. Ta on täiendanud ennast Sloveenias Ljubljana ülikoolis, Rootsis Jönköpingi ülikoolis ning Thbilisi ülikoolis Gruusias. Tartu Ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuse RAKE juhatajana on Ukul enam kui 10-aastane kogemus majanduse valdkonna rakendusuuringute läbiviimisel ja juhtimisel.

Seotud uudised

Vaata veel uudiseid

Seotud videod

2.02.2022 Prof Kristof De Witte: kõrgharidust tuleks rahastada nii avalikust kui erarahast

Kõrgharidust tuleks rahastada nii avalikust kui erarahast ehk õppemaksudest, sest kõrghariduse omandamisel on isiklik kasu suur, ütles Leuveni Ülikooli professor Kristof De Witte Arenguseire Keskuse veebiseminaril „Kes peaks maksma kõrghariduse arve?“. 1. veebruaril toimunud seminaril arutlesid De Witte, professor Kaire Põder (EBS) ja dotsent Triin Lauri (Tallinna Ülikool) kõrghariduse suundumuste üle.

15.10.2021 Veebiseminar "Kas kõrgharidus seisab pöörde lävel?"

13. oktoobril 2021 toimus Arenguseire Keskuse veebiseminar “Kas kõrgharidus seisab pöörde lävel?”.

16.06.2021 Konverents "Teistmoodi tulevik", Uku Varblane
Vaata veel

Seotud üritused

Konverents - Teistmoodi tulevik 2021
10.06.2021 Konverents "Teistmoodi tulevik" (2021)

Viies Arenguseire Keskuse konverents sarjast „Teistmoodi tulevik” keskendus riigi muutuvale rollile.

Liikuvuse seminari avapilt
25.03.2021 Veebiseminar „Kas 21. sajand on kohalolemise sajand?”

Seminari vestlust juhib Arenguseire Keskuse ekspert Uku Varblane.

8.12.2020 COVID-19 mõju arengusuundmustele uurimissuuna tulemuste avalikustamise pressiüritus

Aruannet „Viiruskriisi mõju Eesti majandusele. Stsenaariumid aastani 2030“ tutvustavad esitlusel Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov, keskuse ekspert Uku Varblane ning uuringu tulemusi kommenteerib Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts.

Vaata veel
×

Liitu uudiskirjaga

Igal kuul ilmub Arenguseire Keskuse uudiskiri. Selles kajastatakse aktuaalseid teemasid, millest räägivad maailma mõttekojad. Samuti saate uudiskirjast lugeda Arenguseire Keskuse ürituste ja muude tegemiste kohta.