Arenguseire Keskus tutvustab raportit “Eesti tervishoid tulevikus – võtmetrendid ja näiteriigid”
Arenguseire Keskus avaldab homme, 28. oktoobril raporti „Eesti tervishoid tulevikus – võtmetrendid ja näiteriigid“, mis teeb sissevaate Eesti tervishoiusüsteemi väljakutsetesse ja võimalustesse kuni aastani 2035.
Raport käsitleb teiste seas järgmisi küsimusi:
- Millised on Eesti tervishoiusüsteemi põletavaimad hetkeprobleemid?
- Kui suur on hooletu tervisekäitumise mõju tervishoiu rahastamisel?
- Kuidas lühendada ravijärjekordi?
- Kuidas on teised riigid lahendanud sarnaseid probleeme tervishoius?
Esitletav trendiraport on osa keskuse tervishoiu tuleviku uurimissuunast ja valminud koostöös mõttekojaga Praxis. Novembri lõpus tutvustab Arenguseire Keskus Eesti tervishoiusüsteemi võimalikke arengustsenaariume aastani 2035.
Raportit tutvustavad esitlusel Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov, keskuse ekspert Magnus Piirits ja mõttekoja Praxis analüütik Kaupo Koppel.
Raportit „Eesti tervishoid tulevikus – võtmetrendid ja näiteriigid“ esitletakse ajakirjanikele 28. oktoobril kell 11 Arenguseire Keskuse väikses saalis (Toompea 1, Tallinn). Osalemisest palun teada anda hiljemalt 28.10 kella 9.00ks aadressil kristo.mae@riigikogu.ee.
Raport on pärast esitlust kättesaadav Arenguseire Keskuse veebilehel.
Vaata ka raporti teemal ilmunud keskuse blogipostitusi:
Viimased uudised
-
19.12 2024Pikksilm: Kuidas kaotada digilõhe?
Digiriigi areng eeldab digilõhe vähendamist, eelkõige maapiirkondade vanemaealiste elanike seas, kus see on kõige suurem. Digiteenuste üha laialdasema kasutuselevõtuga suureneb tulevikus ka tõenäoliselt digiteenuste vastaste hulk elanikkonnas. Neile, kes ei suuda või ei soovi digiteenuseid kasutada, peaksid avalikud teenused olema ka mittedigitaalselt kättesaadavad, kirjutavad Tartu Ülikooli teadlased Ingmar Pastak, Kadri Leetmaa ja Bianka Plüschke-Altof Arenguseire Keskuse väljaandes Pikksilm.