“Tuleviku eakate rahaline heaolu” uurimissuuna tulemuste esitlus. Vaata salvestust!
Arenguseire Keskus tutvustas esmakordselt “Tuleviku eakate rahaline heaolu” uurimissuuna tulemusi. Uurimisprojekti eesmärgiks oli uurida erinevaid võimalusi Eesti vanemaealiste heaolu tagamiseks tulevikus.
Vaata 23. oktoobril Riigikogu Kunstisaalis toimunud esitluse salvestust SIIT!
Uurimissuuna järeldusi tutvustas Arenguseire Keskuse ekspert Johanna Vallistu.
Esitlusele järgnes diskussioon eakapõlve toimetuleku väljavaadete üle tulevikus. Arutelus osalesid Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere, sotsiaalministeeriumi asekantsler Sten Andreas Ehrlich, rahatarkuse ekspert ja Arenguseire Keskuse kaastöötaja Leonore Riitsalu ning MTÜ Pensionikogujate Ühenduse esindaja Silja Saar. Arutelu juhtis Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov.
Arenguseire Keskus töötas välja kolm stsenaariumit, mis esitavad elu jooksul ligikaudu keskmist palka teeninud ja äsja pensionile jäänud inimeste rahalist seisu aastal 2050. Igas stsenaariumis on erinev pensionisüsteem ning erinevad ühiskondlikud hoiakud eakate rolli osas, mis mõjutab nende võimalusi tööturul osaleda. Stsenaariumid aitavad seada iseennast tulevikuolukordadesse ja mõista, kuidas mõtestada eakust ning oma ootusi eakapõlve rahalisele heaolule, et juba praegu teha paremaid otsuseid.
Arenguseire Keskuse poolt loodud stsenaariumidega ja uurimisprojekti “Tuleviku eakate rahaline heaolu” materjalidega saab tutvuda siin.
Viimased uudised
-
19.12 2024Pikksilm: Kuidas kaotada digilõhe?
Digiriigi areng eeldab digilõhe vähendamist, eelkõige maapiirkondade vanemaealiste elanike seas, kus see on kõige suurem. Digiteenuste üha laialdasema kasutuselevõtuga suureneb tulevikus ka tõenäoliselt digiteenuste vastaste hulk elanikkonnas. Neile, kes ei suuda või ei soovi digiteenuseid kasutada, peaksid avalikud teenused olema ka mittedigitaalselt kättesaadavad, kirjutavad Tartu Ülikooli teadlased Ingmar Pastak, Kadri Leetmaa ja Bianka Plüschke-Altof Arenguseire Keskuse väljaandes Pikksilm.