Millise tuleviku toob meile inimeste liikuvusandmete kasutamine?
Arenguseire Keskus korraldas 9. aprillil veebiseminari, kus oli tähelepanu all mobiilpositsioneerimise andmete kasutusvõimalused ja sellega seotud õiguslikud küsimused.
Hiljuti avaldatud uudis sellest, kuidas Vabariigi Valitsuse kriisikomisjoni ülesandel asutakse elektroonilise side andmeid kasutama inimeste liikumise jälgimiseks leviva pandeemia olukorras, tekitas ühiskonnas ühelt poolt elevust ja tunnustust, aga teisalt ka ärevust ja kõhklusi.
Seminaril selgitasid Tartu Ülikooli inimgeograafia vanemteadur ja mobiilsusuuringute labori juhataja Siiri Silm ning inimgeograafia vanemteadur Anto Aasa mobiilpositsioneerimise andmete kasutamise võimalusi ja tõid näiteid, kuidas seda on siiani tehtud, mis on tulevikuvõimalused, kuidas on teistes riikides positsioneerimis-andmeid praeguses kriisiolukorras kasutatud ning mis on sellest kasu olnud. Mirjam Rannula Justiitsministeeriumist kõneles positsioneerimis-andmete kasutamisega seotud õigusruumist – mis reeglid positsioneerimisandmete kasutamisele kehtivad, kuidas on õigusruum aja jooksul muutunud ning mida võib oodata tulevikus.
Viimased videod
Veebiseminar “Kas kohalike teenuste arengu võti peitub omavalitsuste koostöös?”
2024. aasta lõpus toimunud veebiseminaril “Kas kohalike teenuste arengu võti peitub omavalitsuste koostöös?” arutati, kuidas toetab seadusandlik raamistik omavalitsuste koostööd, millised on olemasolevad koostöövormid ja tulevikuvõimalused ning milliseid edukaid lahendusi on teistes riikides ja mida saaks neist õppida.
Viimased uudised
-
29.01 2025Raport: omavalitsuste koostöö parandaks avalike teenuste kättesaadavust ja kvaliteeti
Erinevalt mõnest teisest riigist ei ole Eesti omavalitsused kohustatud koostööks avalike teenuste pakkumisel. Samas teiste riikide kogemus näitab, et tihedama koostöö korral paraneks teenuste kättesaadavus ja kvaliteet inimeste jaoks, toob Arenguseire Keskus välja lühiraportis “Kohalike omavalitsuste koostööpraktikad Eestis”.