Kadri Männasoo

TalTechi majandusprofessor

Kadri Männasoo on TTÜ Majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi direktor, kellel on teadusuuringute ja õppetöö kõrval laialdasi praktilisi töökogemusi majandusanalüüsi valdkonnas Swedbankist ja Eesti Pangast. Viimased uurimused keskenduvad ettevõtete investeerimisstrateegiatele, sealhulgas pikaajalist majanduskasvu tagavate teadus- ning arendustegevuse investeeringutele ning neid mõjutavatele teguritele. Arenguseire Keskuses tegeles ta uuringuga „Kas ettevõtete investeeringud jõuavad tootlikkuseni”, millega seoses uuris ta ettevõtete investeerimismustreid ja tootlikkuse mõjutegureid, sealhulgas inimkapitali, teadmusloome efektiivsust ning tehnoloogia- ja teadmiste adaptsioonivõimet, mis loovad aluse pikaajaliseks jätkusuutlikuks majanduskasvuks ning loovad eelduse väljumiseks keskmise sissetulekuga riikide lõksust. /Uuendatud 13.06.2018

Seotud videod

14.06.2018 Konverents "Teistmoodi tulevik”, Kadri Männasoo

Arenguseire Keskuse konverents „Teistmoodi tulevik” toimus 13. juunil 2018 Riigikogu konverentsisaalis.

Tallinna Tehnikaülikooli majandusprofessor Kadri Männasoo rääkis konverentsil investeerimismustritest Eesti ettevõtluses.

Vaata veel

Seotud üritused

13.06.2018 Konverents „Teistmoodi tulevik” (2018)

Konverentsil ettekandmisele tulnud uurimistööd on tehtud Arenguseire Keskuse kolme uurimissuuna – tootlikkus, (e-)valitsemine ja tööturg – raames. Konverentsil tutvustati esmakordselt (e-)valitsemise tuleviku uuringu lõpptulemusi.

Vaata veel
×

Liitu uudiskirjaga

Igal kuul ilmub Arenguseire Keskuse uudiskiri. Selles kajastatakse aktuaalseid teemasid, millest räägivad maailma mõttekojad. Samuti saate uudiskirjast lugeda Arenguseire Keskuse ürituste ja muude tegemiste kohta.