Andmevabaduse tulevik

Avaliku teabe kasutamise võimalused

Uuring
Laadi alla PDF (1.74 MB)

Uuring valmis Arenguseire Keskuse hanke „Avaliku teabe kasutusvõimalused“ raames. Uurimistöö eesmärkideks oli hinnata avaliku teabe kasutatavuse õiguslikku keskkonda Eestis, andmekogude praktilist kasutuskogemust ning andmetele juurdepääsu Eestis võrreldes võrdlusriikidega (Soome ja Leeduga).

Kaardistati kehtiv õiguslik raamistik ja olulisemad muudatused, mis on toimunud alates avaliku teabe seaduse jõustumisest aastal 2001, samuti dokumenteeriti olulisemad planeeritavad muutused valitud andmevaldkondades ja -kogudes. Kasutuskogemuse uurimiseks viidi läbi intervjuud eri osapooltega. Analüüsi tulemusena toodi välja õiguslikud ja ka asutuste praktikast tulenevad probleem- ja kitsaskohad, mis mõjutavad põhiõiguste vahelist tasakaalu ning suunavad regulaatoreid ligipääsu avalikule teabele liigselt piirama.

Raportiga seotud uudised

Vaata veel uudiseid
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.