Andmevabaduse tulevik

Arenguseire Keskus esitleb raportit “Andmeühiskonna tulevik. Stsenaariumid aastani 2035”

Arenguseire Keskus avaldab kolmapäeval, 23. novembril raporti „Andmeühiskonna tulevik. Stsenaariumid aastani 2035“, mis annab ülevaate Eesti digiühiskonna tulevikuvõimalustest ja väljakutsetest.

Raporti „Andmeühiskonna tulevik. Stsenaariumid aastani 2035“ pressiesitlus

Raportit tutvustavad Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov ja keskuse ekspert Johanna Vallistu ning kommenteerivad ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kristjan Järvan ja Cybernetica Infoturbeinstituudi direktor Dan Bogdanov.

Raporti „Andmeühiskonna tulevik. Stsenaariumid aastani 2035“ pressiesitlus toimub 23. novembril kell 11 Arenguseire Keskuse suures saalis (Toompea 1, Tallinn), samuti kantakse seda üle keskuse veebi- ja Facebooki lehel. Pressiesitlusel osalemiseks palun anda soovist teada hiljemalt 22. novembril kella 15-ks aadressil kristo.mae@riigikogu.ee.

2022. aastal on Arenguseire Keskuse üheks uurimissuunaks andmevabaduse tulevik, milles käsitletakse keskseid arengusuundumusi ning valikuid Eesti andmemajanduse ja andmepõhise riigivalitsemise edasisel arendamisel aastani 2035. Andmevabaduse seiretöö osaks on ka avaliku teabe kasutamise võimaluste uuring, milles hinnatakse avaliku teabe õiguslikku ja praktilist kasutatavust Eestis.

Arenguseire Keskus on ühiskonna ja majanduse pikaajalisi arenguid analüüsiv mõttekoda Riigikogu juures. Keskus viib läbi uurimisprojekte Eesti ühiskonna pikaajaliste arengute analüüsimiseks, uute trendide ja arengusuundade avastamiseks.

Viimased uudised

Vaata veel uudiseid
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.