Johanna Vallistu

Arenguseire Keskuse ekspert

Johanna on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli tehnoloogia valitsemise ja Sciences Po poliitikate ja programmide hindamise magistrantuuri. Bakalaureusekraadi omandas ta Stockholmi Kõrgemas Majanduskoolis Riias. Johanna on eelnevalt töötanud Tartu Ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuses RAKE analüütikuna ning Technopolis Groupis innovatsiooni- ja majanduspoliitikate konsultandina. Arenguseire Keskuses on Johanna Vallistu juhtinud „Tööturg 2035“ ja „Eakate tuleviku rahaline heaolu“ uurimissuundi. Alates 2019. aastast on Johanna TalTechi Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi doktorant. Tema uurimisvaldkond on tuleviku sotsiaalkindlustussüsteem ja töö tulevik.

Seotud uudised

Vaata veel uudiseid

Seotud videod

1.07.2022 Raporti "Vene-Ukraina sõja pikaajalised mõjud Eestile" pressiesitlus
16.06.2021 Konverents "Teistmoodi tulevik", Johanna Vallistu ja Kaire Holts
7.06.2021 Uuringu "Platvormitöö Eestis 2021" tulemusi tutvustav pressiüritus
Vaata veel

Seotud üritused

23.09.2022 Veebiseminar "Kui kaugel on Eesti sihitud automaattoetuste kasutuselevõtust?"

Avaliku sektori tõhusust suurendavad andmepõhised automaatsed otsused, mille üheks näiteks on automaatsed sihitud toetused ehk toetusele kvalifitseerumise selgitab algoritm asjakohaseid andmeid võrreldes. Kuid isegi kui riiklikes registrites on vajalikud andmed olemas, on nende tegelik kasutamine administratiivselt, tehnoloogiliselt ja õiguslikult piiratud.

22.06.2022 Raporti "Vene-Ukraina sõja pikaajalised mõjud Eestile" pressiesitlus

Arenguseire Keskus avaldas 29. juunil 2022 erakorralise raporti “Vene-Ukraina sõja pikaajalised mõjud Eestile”. Raportis analüüsitakse põgenike sisserände võimalikke pikaajalisi mõjusid rahvastikule, tööhõivele ja Eesti riigi kuludele ning tuludele, samuti Venemaalt ja Valgevenest kaupade importimise lõpetamise mõjusid Eesti majandusele.

22.04.2021 Veebiseminar „Kas sotsiaalkaitse tulevik on individuaalsed kogumiskontod?”

Veebiseminari “Kas sotsiaalkaitse tulevik on individuaalsed kogumiskontod?” ettekanded.
Veebiseminari vestlust juhib Arenguseire Keskuse ekspert Johanna Vallistu.

Vaata veel
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.