Johanna Vallistu

Arenguseire Keskuse personaalriigi tuleviku uurimissuuna juht

Johanna Vallistu on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli tehnoloogia valitsemise ja Sciences Po poliitikate ja programmide hindamise magistrantuuri. Bakalaureusekraadi omandas ta Stockholmi Kõrgemas Majanduskoolis Riias. Ta on eelnevalt töötanud Tartu Ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuses RAKE analüütikuna ning Technopolis Groupis innovatsiooni- ja majanduspoliitikate konsultandina. Arenguseire Keskuses on Johanna Vallistu juhtinud tööturu tuleviku, eakate tuleviku rahalise heaolu ja andmevabaduse tuleviku uurimissuundi. Alates 2019. aastast on Johanna Vallistu TalTechi Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi doktorant. Tema uurimisvaldkond on tuleviku sotsiaalkindlustussüsteem ja töö tulevik. /11.09.2023

Seotud videod

23.02.2024 Veebiseminar "Kui kaugel oleme personaalsetest õpilahendustest hariduses?"
08.12.2022 Johanna Vallistu "Andmeühiskonna tulevikustsenaariumid aastani 2035"
08.12.2022 Andmekonverentsi vestlusring: Kuidas olla valmis erinevateks stsenaariumideks?
Vaata veel

Seotud üritused

16.02.2024 Veebiseminar "Kui kaugel oleme personaalsetest õpilahendustest hariduses?"

Eesti koolisüsteem seisab murranguliste arengute lävel − digitehnoloogiate ja tehisaru areng on jõudnud nii kaugele, et meil avaneb võimalus õpet õpilase järgi kohandada. Andmepõhised digirakendused võimaldavad õpilase taset jooksvalt hinnata, koostada tema tugevustele ja nõrkustele täpselt vastavaid ülesandeid ja harjutusi, valida sobiv õppetempo. Samal ajal hindab rakendus õppija edusamme ja edastab õpetajale väärtuslikku tagasisidet.

Raporti „Andmeühiskonna tulevik. Stsenaariumid aastani 2035“ pressiesitlus
17.11.2022 Raporti „Andmeühiskonna tulevik. Stsenaariumid aastani 2035“ pressiesitlus

Arenguseire Keskus avaldas kolmapäeval, 23. novembril raporti „Andmeühiskonna tulevik. Stsenaariumid aastani 2035“, mis annab ülevaate Eesti digiühiskonna tulevikuvõimalustest ja väljakutsetest.

Andmevabaduse tulevik uuringu esitluse päis
15.10.2022 Uuringu „Avaliku teabe kasutamise võimalused“ pressiesitlus

Arenguseire Keskus avaldas 18. oktoobril 2022 uuringu „Avaliku teabe kasutamise võimalused“, mis annab ülevaate Eesti õiguskeskkonnast avaliku teabe kasutamisel.

Vaata veel
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.