Johanna Vallistu

Riigikantselei innovatsioonitiimi projektijuht, endine Arenguseire Keskuse ekspert

Johanna Vallistu on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli tehnoloogia valitsemise ja Sciences Po poliitikate ja programmide hindamise magistrantuuri. Bakalaureusekraadi omandas ta Stockholmi Kõrgemas Majanduskoolis Riias. Ta on eelnevalt töötanud Tartu Ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuses RAKE analüütikuna ning Technopolis Groupis innovatsiooni- ja majanduspoliitikate konsultandina. Arenguseire Keskuses on Johanna Vallistu juhtinud tööturu tuleviku, eakate tuleviku rahalise heaolu ja andmevabaduse tuleviku uurimissuundi. Alates 2019. aastast on Johanna Vallistu TalTechi Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi doktorant. Tema uurimisvaldkond on tuleviku sotsiaalkindlustussüsteem ja töö tulevik. /11.09.2023

Seotud uudised

Vaata veel uudiseid

Seotud videod

08.12.2022 Johanna Vallistu "Andmeühiskonna tulevikustsenaariumid aastani 2035"
08.12.2022 Andmekonverentsi vestlusring: Kuidas olla valmis erinevateks stsenaariumideks?
25.11.2022 Raporti "Andmeühiskonna tulevik. Stsenaariumid aastani 2035" pressiesitlus
Vaata veel

Seotud üritused

Raporti „Andmeühiskonna tulevik. Stsenaariumid aastani 2035“ pressiesitlus
17.11.2022 Raporti „Andmeühiskonna tulevik. Stsenaariumid aastani 2035“ pressiesitlus

Arenguseire Keskus avaldas kolmapäeval, 23. novembril raporti „Andmeühiskonna tulevik. Stsenaariumid aastani 2035“, mis annab ülevaate Eesti digiühiskonna tulevikuvõimalustest ja väljakutsetest.

Andmevabaduse tulevik uuringu esitluse päis
15.10.2022 Uuringu „Avaliku teabe kasutamise võimalused“ pressiesitlus

Arenguseire Keskus avaldas 18. oktoobril 2022 uuringu „Avaliku teabe kasutamise võimalused“, mis annab ülevaate Eesti õiguskeskkonnast avaliku teabe kasutamisel.

23.09.2022 Veebiseminar "Kui kaugel on Eesti sihitud automaattoetuste kasutuselevõtust?"

Avaliku sektori tõhusust suurendavad andmepõhised automaatsed otsused, mille üheks näiteks on automaatsed sihitud toetused ehk toetusele kvalifitseerumise selgitab algoritm asjakohaseid andmeid võrreldes. Kuid isegi kui riiklikes registrites on vajalikud andmed olemas, on nende tegelik kasutamine administratiivselt, tehnoloogiliselt ja õiguslikult piiratud.

Vaata veel
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.