Innovatsioonikonverents otsustajatele: riigi võimalused ja valikud
Otsustajatele ja Eesti innovatsioonipoliitika kujundajatele suunatud konverentsil jagavad oma visiooni rahvusvahelised eksperdid.

Innovatsioonikonverents toimub 29. novembril kell 9.00-17.00 Swissôtel Tallinnas.
Konverentsi põhifookuses on riigi roll ja valikud innovatsioonipoliitikas, tehnoloogiasiirde kogemus ülikoolides, teadus- ja arendustegevuse konverteerimine majanduslikuks kasuks, innovatsiooni toetav keskkond ning innovatsioonipoliitika eripärad, kui sihtgrupiks on väikesed ja keskmised tootmisettevõtted.
Esinejate seas on Rahvusvahelise Valuutafondi esindajad Fuad Hasanov ja Abderrahmane Reda Cherif, Stanford Research Institute’i korporatiivstrateegia juht Dennis Tsu ning USA riikliku teadusfondi taustaga innovatsiooni- ja ettevõtlusvaldkonna konsultant Rathindra DasGupta. Kogemusi vahendavad Hollandi Brainporti regiooni rahvusvahelise programmi juht Naomie Verstraeten, Saksa valitsuse teadusuuringute- ja innovatsioonikomisjoni liige, Jena Ülikooli professor Uwe Cantner ning Riigikogu Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov.
Ettekannetele järgneb arutelu teemal „Maailma innovatsioonipoliitika kogemuste rakendatavus Eestisˮ, millest võtavad osa Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo, Tartu Ülikooli rektor Volli Kalm, Ettevõtluse arendamise Sihtasutuse juhatuse esimees Alo Ivask ja SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.
Konverentsi modereerib Eesti innovatsioonipoliitika eestkõneleja, endine ettevõtlus- ja väliskaubandusminister, Riigikogu väliskomisjoni liige Anne Sulling.
Konverents toimub inglise keeles, kuid kohapeal on sünkroontõlge eesti keelde.
Viimased uudised
-
11.07 2025Pikksilm: Kas ja kuidas saaks privaatsuskaitse tehnoloogiad lahendada leibkonna-andmete probleemi?
Vajaduspõhiste toetuste õiglasel määramisel on vaja usaldusväärseid leibkonnaandmeid, sest inimese toimetulek ei sõltu üksnes tema isiklikust sissetulekust, vaid ka leibkonna koosseisust ja ühiste ressursside jagamisest. Eestis puuduvad usaldusväärsed ja terviklikud leibkonnaandmed, mis takistab toetuste tõhusamat sihtimist. Appi saavad tulla privaatsust tagavad tehnoloogiad, kirjutavad Liina Kamm ja Dan Bogdanov ettevõttest Cybernetica Arenguseire Keskuse väljaandes Pikksilm.