Riigikogu majanduskomisjon kooskõlastas Arenguseire Keskuse tegevuskava

Riigikogu majanduskomisjon sai teisipäevasel istungil ülevaate arenguseire keskuse (ASK) eelmise aasta uuringutest ja andis heakskiidu käesoleva aasta tegevuskavale, milles keskendutakse tulevikule viie nurga alt.

Tallinna lauluväljak

Majanduskomisjoni esimees Priit Lomp ütles, et esitletud uurimissuunad annavad sisendit seadusloomele, aidates kaasa Eesti majanduse arengule ja inimeste heaolu kasvule.

“Arenguseire Keskuse sõnumid jõuavad nii fraktsioonide kui ka komisjonide lauale, erakonnad kasutavad ASKi uuringuid valimisprogrammides ning argumentidena suures saalis. Sellega annab ASK suure panuse sellesse, et Eesti seadusloome oleks teaduspõhine ning vaataks tulevikku selge pilguga,” ütles majanduskomisjoni aseesimees Lauri Laats.

Arenguseire keskuse juhataja Tea Danilovi sõnul käsitlevad 2024. aasta uurimissuunad tulevikku viies valdkonnas, milleks on tarbijate roll tuleviku energiasüsteemis mikrotootjate ja elektrinõudluse juhtijatena, majanduse konkurentsivõime tulevik, personaalriigi tulevik, avalike teenuste piirkondliku korralduse tulevik ning eraraha kaasamise tulevik kultuuri- ja spordivaldkonnas.

“Uurimissuunad on väga aktuaalsed. Näiteks on väga vajalik analüüsida, kui olulist rolli saavad tuleviku energiasüsteemis mängida majapidamised, kes ise elektrit toodavad või salvestavad või muul moel oma tarbimist juhivad. Veel olulisem on selgitada, millistele konkurentsieelistele saab Eesti majandus tulevikus tugineda ja kuidas neid eeliseid võimalikult kiiresti luua. Kuna valitsus peab oluliseks personaalriigi algatust, on mõistlik põhjalikumalt analüüsida, kas ja kuidas saaks andmete ja tehisaru abil avalike teenuseid ja toetusi isikupärastada ja inimeste vajadustele paremini vastavaks muuta,” selgitas ta.

Tutvu Arenguseire Keskuse 2024. aasta tegevuskavaga siin.

Viimased uudised

Vaata veel uudiseid
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.