Vaata järele! Veebiseminar „Kas teadus- ja arendustegevuse maksusoodustused aitaksid Eesti majandust?“

Eesti majandus on teist aastat järjest languses ja perspektiiv pole hetkel kuigi helge. Seda olukorras, kus oleks hoopis vaja ennaktempos investeerida ja tooteid-tehnoloogiaid arendada, et rohemajanduses hea ekspordipositsioon sisse võtta.

veebiseminar

Tarvilik on Eesti pikaajalise konkurentsivõime teema taas fookusse tõsta, otsides ja vaagides varasemast julgemaid ideid. Üheks selliseks ideeks on maksusoodustuste võimaldamine neile ettevõtetele, kes investeerivad teadus- ja arendustegevusse (TA), et tuua turule uusi tooteid, teenuseid ja tehnoloogiaid.

Veebiseminaril käsitleme, kuidas Eesti riik siinsete ettevõtete teadus- ja arendustegevust toetab ning kas või miks sellest ei piisa? Millist tulu oleks maksusoodustusest loota ja kui palju see riigile maksma läheks? Kui keerukas oleks maksusoodustust rakendada?

Veebiseminaril esineb Rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna juhtivanalüütik Risto Kaarna ettekandega „Erasektori teadus- ja arendustegevuse soodustamise analüüs: soovitus maksukrediidi rakendamiseks“.

Teemat kommenteerivad ja arutelus osalevad:

Erle Kõomets, Rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika osakonna juhataja
Siim Kiisler, erakonna Parempoolsed juhatuse aseesimees
Mait Palts, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor ja arenguseire nõukoja liige

Arutelu juhib Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov.

Veebiseminar „Kas teadus- ja arendustegevuse maksusoodustused aitaksid Eesti majandust?“ toimus 19. oktoobril veebis. Seminari saab järele vaadata siin:

×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.