Liikuvuse tulevik

Veebiseminar „Millise tuleviku toob meile inimeste liikuvusandmete kasutamine?”

Seminaril on tähelepanu all mobiilpositsioneerimise andmete kasutusvõimalused ja sellega seotud õiguslikud küsimused.

Veebiseminar „Millise tuleviku toob meile inimeste liikuvusandmete kasutamine?” toimub neljapäeval, 9. aprillil kell 14.00–16.00 veebikeskkonnas (osalemise lingi saadame päev enne üritust).

Hiljuti avaldatud uudis sellest, kuidas Vabariigi Valitsuse kriisikomisjoni ülesandel asutakse elektroonilise side andmeid kasutama inimeste liikumise jälgimiseks leviva pandeemia olukorras, tekitas ühiskonnas ühelt poolt elevust ja tunnustust, aga teisalt ka ärevust ja kõhklusi.

Seminaril selgitavad Tartu Ülikooli inimgeograafia vanemteadur ja mobiilsusuuringute labori juhataja Siiri Silm ning inimgeograafia vanemteadur Anto Aasa mobiilpositsioneerimise andmete kasutamise võimalusi ja toovad näiteid, kuidas seda on siiani tehtud, mis on tulevikuvõimalused, kuidas on teistes riikides positsioneerimisandmeid praeguses kriisiolukorras kasutatud ning mis on sellest kasu olnud.

Mirjam Rannula Justiitsministeeriumist kõneleb positsioneerimisandmete kasutamisega seotud õigusruumist – mis reeglid positsioneerimisandmete kasutamisele kehtivad, kuidas on õigusruum aja jooksul muutunud ning mida võib oodata tulevikus.

Palun anna oma osalemisest teada hiljemalt 7. aprillil kirjutades meiliaadressile ask@riigikogu.ee.

Viimased uudised

Vaata veel uudiseid
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.