Arenguseire nõukojaga liitus Annika Uudelepp

Arenguseire nõukojaga liitus Vabariigi Presidendi esindajana riigivalitsemise ekspert Annika Uudelepp. Nõukoda kinnitab iga-aastaselt riigi arenguseire tegevuskava ja teeb ettepanekuid Riigikogu Kantselei juures tegutseva Arenguseire Keskuse uuringute põhisuundade ning teemade valikul.

“Ettevaatamise võime on nutikate riikide tunnus, sest paljud riigivalitsemisel tehtud otsused on väga pika mõjuga. Arenguseire Keskuse mõte on, et tehtavad otsused vaataks kaugemale tulevikku ning otsustajatel oleks kvaliteetne teadmine pikaajalisest mõjust ja eesootavatest muutustest,“ ütles arenguseire nõukoja liikmena alustanud Annika Uudelepp. „Panustan nõukogu töösse mõttega, et Eesti oleks tark ettevaataja ja osav kohaneja turbulentses maailmas.”

Annika Uudelepp on rahvusvaheline riigivalitsemise ekspert. Alates 2017. aastast töötab ta OECD-s vanemnõunikuna ja nõustab Lääne-Balkani riikide valitsusi valitsemisreformide elluviimisel. Uudelepp on Tulundusühistu Tuleva asutaja, ta on töötanud Poliitikauuringute Keskuse Praxis juhina ja Keskkonnaministeeriumi kantslerina ning õppejõuna riigiteaduste erialal Tallinna Ülikoolis. Uudelepp on lõpetanud Tallinna Ülikooli haldusjuhtimise eriala, teinud Oxfordi ülikoolis teadustööd ning saanud teadusmagistri kraadi haldusjuhtimises Tallinna Ülikoolist.

Arenguseire nõukoja koosseisu kuuluvad ettevõtja Jaan PillesaarMait Palts (Eesti Kaubandus-Tööstuskoda), Tiit Land (Taltech), Tarmo Soomere (Teaduste Akadeemia) ja Annika Uudelepp (Vabariigi Presidendi esindaja).

Arenguseire nõukoda on riigi arenguseire sõltumatuse tagamiseks teadus-, ettevõtlus- ja tehnoloogiavaldkonna tunnustatud asjatundjatest moodustatud viieliikmeline kogu. Nõukoja liikmed nimetab Riigikogu majanduskomisjon, Vabariigi President, tööandjate esindusorganisatsioonid, ülikoolide rektorite nõukogu ja Teaduste Akadeemia.

Arenguseire Keskus on ühiskonna ja majanduse pikaajalisi arenguid analüüsiv mõttekoda Riigikogu Kantselei juures. Keskus viib läbi uurimisprojekte Eesti ühiskonna pikaajaliste arengute analüüsimiseks, uute trendide ja arengusuundade avastamiseks.

Nelja tegevusaasta jooksul on keskus loonud tulevikustsenaariume tööturu, tootlikkuse, riigivalitsemise, pensionisüsteemi, regionaalse majanduse, tervishoiu, koroonapandeemia mõjude ning globaalsete jõujoonte teemades. 2021. aastal on valmimas stsenaariumianalüüsid Eesti maksusüsteemi tulevikuvõimaluste, pikaajalise hoolduse, kõrghariduse muutumise ja elanike mobiilisusega seotud küsimuste kohta.

Arenguseire Keskus tegutseb arenguseire seaduse alusel. Arenguseire Keskuse uurimissuunad ja valminud uuringud leiab siit.

Viimased uudised

Vaata veel uudiseid
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.