Pikksilm: Eesti energia- ja liikuvussüsteemide tulevikunägemused. Mida eksperdid tahavad?
Eesti energia- ja liikuvusekspertide seas valitseb üksmeel selliste rohepöörde meetmete osas, mis on olemasolevaid süsteeme lihviva loomuga, kuid laiemateks muutusteks on need ebapiisavad. Pöördelisemate meetmete rakendamine on märksa vastuolulisem teema, kirjutab Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi tehnoloogiauuringute kaasprofessor ning Sussexi Ülikooli siirdeuuringute teadur Laur Kanger Arenguseire Keskuse trendiraportis Pikksilm.
Tehnoloogia valdkonna esindajad on dr Laur Kangeri sõnul oma hinnangutes Eesti energiatulevikule sama killustatud kui ettevõtjad, poliitikud, kultuuritegelased või teiste valdkondade eksperdid. “Pikaaegsed tulevikuennustused keerukate süsteemide kohta on paratamatult väga ebatäpsed. Nii soovitavadki mõned uurijad stsenaariumiloomes maksimeerida esmalt hoopis loovat mõtlemist ning hakata alles seejärel usutavuse peale mõtlema,” kirjutab Kanger.
Loe lähemalt trendiraporti Pikksilm artiklist „Mida eksperdid tahavad? Eesti energia- ja liikuvussüsteemide tulevikunägemused“.
Arenguseire Keskus on ühiskonna ja majanduse tulevikuarenguid analüüsiv mõttekoda Riigikogu juures. Keskus viib läbi erinevatel teemadel uurimisprojekte, mille eesmärk on ühiskonna pikaajaliste arengute analüüsimine ning uute trendide ja arengusuundade avastamine.
Viimased uudised
-
19.12 2024Pikksilm: Kuidas kaotada digilõhe?
Digiriigi areng eeldab digilõhe vähendamist, eelkõige maapiirkondade vanemaealiste elanike seas, kus see on kõige suurem. Digiteenuste üha laialdasema kasutuselevõtuga suureneb tulevikus ka tõenäoliselt digiteenuste vastaste hulk elanikkonnas. Neile, kes ei suuda või ei soovi digiteenuseid kasutada, peaksid avalikud teenused olema ka mittedigitaalselt kättesaadavad, kirjutavad Tartu Ülikooli teadlased Ingmar Pastak, Kadri Leetmaa ja Bianka Plüschke-Altof Arenguseire Keskuse väljaandes Pikksilm.