Rahvusvahelised eksperdid arutavad, kuidas parandada innovatsiooni olukorda Eestis

Täna toimub Tallinnas rahvusvaheline innovatsioonikonverents, mis toob kokku ligi 200 eksperti. Eesti innovatsiooni edendamisele ja innovatsiooni toetava keskkonna loomisele keskenduval konverentsil analüüsitakse Eesti võimalusi innovatsioonipoliitika tulemuslikkuse parendamiseks.

Konverentsi põhifookuses on innovatsiooni toetava keskkonna loomine väikestele ja keskmistele tootmisettevõtetele ning eri riikide tehnoloogiasiirde kogemus. Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilovi sõnul on Eestis innovatsiooni toetamiseks mitmeid erinevaid programme ja tegevusi sisse seatud, aeg on arutleda selle üle, kas midagi tuleks edaspidi teha teisiti. „Teadus- ja arendustegevusest suurema kasu saamiseks nii Eesti ekspordi kui SKP võtmes on vaja kaht poolt – ettevõtete nõudlust teadus- ja arendustegevuse järgi ja ülikoolides asjakohast motivatsioonisüsteemi, mis väärtustaks Eesti ettevõtte tehnoloogiliste probleemide kallal töötamist,“ tõi Danilov näite.

Konverentsi initsiaatori, Riigikogu väliskomisjoni liikme Anne Sullingu sõnul ei ole Eesti innovatsioonisüsteem olnud kuigi tulemuslik uute teadmistepõhiste ning kõrgtehnoloogiliste toodete ja teenuste toomise poolest turule. Ta tõi näiteks, et Eesti on uute innovaatiliste toodete turule toomise poolest täna OECD riikide hulgas viimane. “See ei ole positsioon, millega me saaksime rahul olla. Tänase konverentsi eesmärgiks ongi arutada, kuidas muuta innovatsioonipoliitika tulemuslikumaks, millised on eeldused innovatsiooni tekkeks, millised tugistruktuurid on selle jaoks vajalikud, kuidas konverteerida teadus- ja arendustegevus majanduslikuks väärtuseks ning milline on kõiges selles riigi roll,” rääkis Sulling.

Tänasel innovatsioonikonverentsil jagavad oma kogemusi ja praktilisi nõuandeid tunnustatud rahvusvahelised praktikud. Esinejate seas on Rahvusvahelise Valuutafondi esindajad Fuad Hasanov ja Reda Cherif, Stanford Research Institute’i korporatiivstrateegia juht Dennis Tsu ning USA riikliku teadusfondi taustaga innovatsiooni- ja ettevõtlusvaldkonna konsultant Rathindra DasGupta. Kogemusi vahendavad Hollandi Brainporti regiooni rahvusvahelise programmi juht Naomie Verstraeten ja Riigikogu Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov.

Viimased uudised

Vaata veel uudiseid
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.