Tootlikkus

Arenguseire Keskus hakkab uurima kolme Eesti jaoks olulist teemat

Riigikogu Kantselei juures tööd alustanud Arenguseire Keskus tutvustas täna arenguseire tulevikuplaane. Esialgu pandi paika kahe esimese aasta tegevussuunad.

Esimeste töödena on keskusel kavas läbi viia kolm suurt uurimisprojekti, mis analüüsivad avaliku valitsemise tulevikku, töösuhete mängureegleid ning pikaajalisi tootlikkuse arenguid. Need uurimisteemad valiti välja umbes 20 erineva ettepaneku seast.

Majanduskomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul on Arenguseire Keskust vaja selleks, et näha ette 2030.aasta perspektiivi. „Paljud poliitikud näeksid maailma teistsuguse pilguga tänu nendele uuringutele,“ lisas Kokk.

Uuringute ja analüüside tegemisel kaasab Arenguseire Keskus eksperte väljaspoolt oma organisatsiooni. „Me püüame läbi mängida erinevaid arenguid ja erinevaid võimalikke põhimõttelisi otsuseid, mida riik etteantud teemavaldkonnas teha saab. Varakult tuvastatud trendid ei pruugi täna veel nähtavat mõju avaldada, kuid tulevikus võivad need muutuda järjest olulisemateks kuni neid pole enam võimalik ignoreerida,“ rääkis Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov.

Keskus alustas tööd käesoleva aasta alguses. Hetkel töötab seal neli inimest, kuid töötajate arvu on plaanis kasvatada lähitulevikus kuni seitsme inimeseni. Arenguseire Keskuse tegevuskava on kooskõlastanud Riigikogu majanduskomisjon ja arenguseire nõukoda, kes hiljem hindab arenguseire tegevuskava täitmist.

Viimased uudised

Vaata veel uudiseid
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.