Tootlikkus

Arenguseire Keskuse uuringud aitavad tõsta Eesti konkurentsivõimet

Arenguseire Keskus andis Riigikogu majanduskomisjonile ülevaate möödunud aasta tegevustest, komisjoni esimehe Sven Sesteri sõnul aitavad uuringud tõsta Eesti konkurentsivõimet.

Sesteri sõnul on keskus alustanud oma tööd edukalt. “Keskuses jätkatakse oma tegevuskava elluviimist, milleks on avaliku (e-)valitsemise, tuleviku töö mängureeglite ja tootlikkuse arengu uurimine,” ütles Sester.

Komisjoni esimees märkis, et Arenguseire Keskuse analüüside tulemused aitavad seadusandlikku ja täidesaatvat võimu vajaliku informatsiooni kogumisega. “Tööturg, tootlikkus ja (e-)valitsemine on märksõnad, mis on täna aktuaalsed,” ütles Sester. “Läbiviidavad uuringud ja hiljem nende tulemuste rakendamine aitavad Eesti konkurentsivõimet teiste riikide seas tõsta.

Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilovi hinnangul on uurimisprojektid oma päevakohasust tõestanud ning märkis, et keskus plaanib tulemusi esitada veel selle aasta jooksul.

Danilov tõi projektide puhul välja ka rahvusvahelise koostöö olulisuse. “Uuringute ja analüüside läbiviimisesse on kaasatud üle 50 teadlase ja eksperdi nii Eestist kui ka välismaalt,” märkis ta. “Samuti saame koos rahvusvaheliste mõttekodadega uurida erinevate riikide praktikaid, et saada sisendit ning olla kursis viimaste maailma trendidega.”

Arenguseire Keskuse tegevuskava 2017–2018 näeb ette kolme seireprojekti läbiviimist. Avaliku (e-)valitsemise tuleviku uurimisprojektiga analüüsitakse e-riigi lahendusi ja avaliku sektori reforme. Tuleviku töösuhete mängureegleid analüüsivas projektis uuritakse rahvastikuarenguid koos töösuhete ja -vormide muutumisega. Tootlikkuse arenguperspektiividele keskenduvas uurimisprojektis koondatakse olemasolevad uuringud ja teave tootlikkuse kohta.

Möödunud aastal riigikogu juures tööd alustanud Arenguseire Keskus varustab riigikogu ja teisi soovijaid regulaarselt informatsiooniga maailmatrendide ja maailma mõttekodade tehtud analüüside kohta.

Viimased uudised

Vaata veel uudiseid
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.