Pikksilm: Eesti energia- ja liikuvussüsteemide tulevikunägemused. Mida eksperdid tahavad?

Eesti energia- ja liikuvusekspertide seas valitseb üksmeel selliste rohepöörde meetmete osas, mis on olemasolevaid süsteeme lihviva loomuga, kuid laiemateks muutusteks on need ebapiisavad. Pöördelisemate meetmete rakendamine on märksa vastuolulisem teema, kirjutab Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi tehnoloogiauuringute kaasprofessor ning Sussexi Ülikooli siirdeuuringute teadur Laur Kanger Arenguseire Keskuse trendiraportis Pikksilm.

Tehnoloogia valdkonna esindajad on dr Laur Kangeri sõnul oma hinnangutes Eesti energiatulevikule sama killustatud kui ettevõtjad, poliitikud, kultuuritegelased või teiste valdkondade eksperdid. “Pikaaegsed tulevikuennustused keerukate süsteemide kohta on paratamatult väga ebatäpsed. Nii soovitavadki mõned uurijad stsenaariumiloomes maksimeerida esmalt hoopis loovat mõtlemist ning hakata alles seejärel usutavuse peale mõtlema,” kirjutab Kanger. 

Loe lähemalt trendiraporti Pikksilm artiklist „Mida eksperdid tahavad? Eesti energia- ja liikuvussüsteemide tulevikunägemused“.

Arenguseire Keskus on ühiskonna ja majanduse tulevikuarenguid analüüsiv mõttekoda Riigikogu juures. Keskus viib läbi erinevatel teemadel uurimisprojekte, mille eesmärk on ühiskonna pikaajaliste arengute analüüsimine ning uute trendide ja arengusuundade avastamine.

Viimased uudised

Vaata veel uudiseid
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.