Tuleviku töö

Teemaõhtu “Talendid ja talendipoliitika muutuval tööturul”

2018. aasta lõpus avaldas Arenguseire Keskus stsenaariumid „Tööturg 2035“. Stsenaariumides kerkis olulise teemana esile talendikeskne vaade tuleviku tööturule ning küsimusena tõusetus, kas Eesti on talendisõbralik riik ning mida peaks tegema, et olla atraktiivne keskkond talentidele?

Teemaõhtul „Talendid ja talendipoliitika muutuval tööturul“ arutame, keda võiks üldse pidada talendiks, milline võiks olla mõistlik talendipoliitika Eestis ning miks tuleviku tööturust rääkides talendid nii olulised on?

Teemaõhtul on plaanis kaks lühiettekannet: „Rahvastik ja talendipoliitika muutuva tööturu tingimustes“ (Egge Kulbok-Lattik ja Mihkel Kaevats) ja „Andekusest talendini – võimalused ja väljakutsed“ (Halliki Põlda). Järgneb arutelu „Tööturg 2035“ stsenaariumide põhjal, mida modereerib Arenguseire Keskuse ekspert Johanna Vallistu.

Esinejad:

Egge Kulbok-Lattik on peaministri nõunik rahvastiku, kultuuri ja hariduse valdkonnas ning Eesti kultuuripoliitika uurija.

Mihkel Kaevats on Eesti luuletaja ja strateegiakirjutaja. Sotsiaalministeeriumis tulevikutöö nõunikuna töötades ilmus tema sulest visioonidokument „Loov ja õppiv Eesti“ (2018). Kulbok-Lattik ja Kaevats avaldasid Riigikogu Toimetistes Nr 38 (detsember 2018) talendipoliitika-teemalise artikli „Vaimult suureks. Ühiskondliku innovatsiooni alused“.

Halliki Põlda on Tallinna Ülikooli Elukestva õppe lektor. Põlda kaitses 2019. aasta kevadel doktorikraadi teemal „Andekusfenomeni konstrueerimine avalikus kommunikatsiooni“.

Teemaõhtu toimub 20. märtsil kell 15.00–17.00 Arenguseire Keskuses (Toompea 1, Komandandi maja). Palun andke oma osalemisest teada hiljemalt 15. märtsiks kirjutades ask@riigikogu.ee

Viimased uudised

Vaata veel uudiseid
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.