Arenguseire nõukoda koguneb täna esimest korda

Täna koguneb esimest korda Riigikogu kantselei juurde moodustatud arenguseire nõukoda, et valida nõukoja esimees ja arutada Arenguseire Keskuse juhataja otsingut.

Viieliikmelisse arenguseire nõukotta kuuluvad Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo, Euroopa Kontrollikoja liige Kersti Kaljulaid, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts, Eesti Pangaliidu juhatuse esimees Priit Perens ning Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere.

Riigikogu majanduskomisjoni esimehe Toomas Kivimägi sõnul on jõutud Arenguseire Keskuse sisulise käivitamise faasi. „Arenguseire nõukoja esimene ülesanne on valida nõukogule esimees ja kiita heaks Arenguseire Keskuse juhataja konkursi tingimused, eesmärgiga jõuda juhi valimiseni hiljemalt novembri lõpuks,” ütles Kivimägi.

Riigikogu võttis 14. juunil vastu arenguseire seaduse, mille alusel luuakse arenguseire läbiviimiseks Arenguseire Keskus Riigikogu kantselei juurde. Arenguseire Keskuse ülesandeks on koostada ühiskonna pikaajaliste arengute analüüse, arengustsenaariume ning jälgida nende elluviimist.

“Tegemist on väga suure väljakutse ja ootusega, ent arvestades nõukoja liikmete kompetentsi, kogemust ja suurt vastutustunnet, loodan aasta-paari pärast saada poliitikute lauale konkreetseid ideid ja valikuid, mida Eesti tuleviku kavandamisel reaalselt kaaluda ja rakendada,” lisas Kivimägi.

Arenguseire nõukoja koosolekule on kutsutud haridus- ja teadusminister Maris Lauri, kes oli arenguseire seaduse menetleja majanduskomisjonis.

Arenguseire nõukoja koosolek toimub 19. septembril kell 16.30 Komandandi majas (Toompea 1).

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
kati.varblane@riigikogu.ee
Päringud: press@riigikogu.ee

Viimased uudised

Vaata veel uudiseid
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.