Majanduse konkurentsivõime tulevik

Konkurentsivõime eksperdikogu tutvustas valminud raportit

Eelmisel aastal Riigikogu majanduskomisjoni poolt kokku kutsutud konkurentsivõime eksperdikogu töö tulemusena valmis mahukas Eesti majanduse tulevikuväljavaateid, võimalusi ja takistusi ning perspektiivikaid majanduspoliitilisi soovitusi käsitlev raport.

Raportist „Eesti majanduse olukord ja väljavaated. Konkurentsivõime eksperdirühma raport Riigikogule“ nähtub, et ärimudeli muudatused mitmekordistavad digitaliseerimise positiivset mõju, samuti on suur tootlikkuse tõstmise potentsiaal tehisarul. Käsitlemist leiab energeetika, sealhulgas tuuakse raportis esile rohepöördega kaasnevaid uusi ajendeid Eestisse investeerida ning rõhutatakse, et roheelektri väärindamisel tuleb mõelda energiatõhususele ning tõdetakse, et madalaima elektri hinna tagab taastuvenergia osakaal 60–80 protsenti. Samal ajal pärsib Eesti tootlikkust haridustee katkestamine, töö ja töötajate oskuste ebakõla ning liigne tööjõu voolavus.

Videosalvestist saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.

Tutvu ka konkurentsivõime eksperdikogu soovitustega.

Konkurentsivõime eksperdikogusse kuuluvad Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik, Tartu Ülikooli rakendusliku majandusteaduse professor Priit Vahter, Tallinna Tehnikaülikooli rahanduse rakendusliku ökonomeetria professor tenuuris Kadri Männasoo ja Arenguseire Keskuse uuringute juht Uku Varblane. Lisaks kaasati kogu töösse arvukalt eksperte ja sidusrühmasid nagu teised ülikoolid ja uurimisasutused, tööandjate ja töövõtjate esindajad ning riigiasutused.

Konkurentsivõime raportil on tugev seos Arenguseire Keskuse varasemate uurimissuundadega, eelkõige tootlikkuseregionaalse majanduse ja rohepöörde uurimissuunaga.

Viimased uudised

Vaata veel uudiseid
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.