Tootlikkus

Otseülekanne konverentsilt “Mida ütleb majanduse väljavaadete kohta Eesti ettevõtete DNA?”

Tänasel konverentsil tutvustatakse esmakordselt Eesti tootlikkuse arengustsenaariume ning esitletakse Tartu Ülikooli teadlaste uurimistöö „Eesti ettevõtete osalemine globaalsetes ja lokaalsetes väärtusahelates“ tulemusi, mis on esimene sissevaade Eesti ettevõtete n-ö DNAsse.

Otseülekannet saab vaadata siit: https://www.riigikogu.ee/live/4/

Konverentsi avab ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist ning Riigikantselei strateegiadirektor Henry Kattago kõneleb Eesti 2035 strateegialoomest.

Konverentsi peaesineja on Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) teaduse, tehnoloogia ja innovatsiooni direktoraadi juhataja Koen De Backer, kelle ettekanne keskendub globaalsete väärtusahelate tulevikule.

Tartu Ülikooli IT mõju-uuringute keskuse (CITIS) analüütik Andres Võrk räägib vastvalminud uuringu põhjal Eesti ettevõtete paiknemisest lokaalsetes ja globaalsetes väärtusahelates ning Arenguseire Keskuse ekspert Mari Rell tutvustab esmakordselt Eesti tootlikkuse stsenaariumeid 15 aasta perspektiivis.

Ettekannetele järgneb 2020+ Eesti majandusarengu strateegia saaliarutelu ning paneelarutelu Eesti majanduse väljakutsetest, millest võtavad osa ettevõtjad ja riigi esindajad.

Konverentsi päevakava ja esinejate tutvustustega saab tutvuda siin.

Konverentsi korraldavad Arenguseire Keskus ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

Viimased uudised

Vaata veel uudiseid
×

Liitu uudiskirjaga

Soovid püsida kursis maailma ja Eesti suundumustega? Kord kuus saadame uudiskirja tellijatele ilmunud uuringud, raportid, blogipostitused. Uudiskirjas tutvustame ka trendiraporti “Pikksilm” uusi artikleid, mis keskenduvad põhjalikumalt mõnele olulisele suundumusele.